Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Modus - Nie działa opuszczanie szyby

26 Oct 2014 12:08 3957 9
  • Level 11  
    Witam.

Problem jak w temacie. Nie działa opuszczenie szyby przedniej po stronie pasażera, ani z panelu po stronie kierowcy, ani pasażera.
    Sam silnik ma tylko dwa piny, nie ma elektroniki, po podaniu napięcia z zewnętrznego akumulatora śmiga góra i dół.
    Mierzyłem napięcie na wtyczce, gdy wciskam klawisz do góry jest ok, a w dół pojawia się 0.6 V.
    Zastanawiam się, czy gdzieś jest jakiś przekaźnik, może on jest nadpalony, ewentualnie styki w przyciskach?
    Ogólnie szyba była początkowo "przyrośnięta" i pęknięty był plastik od windy (znany problem w renault) i musiałem ją rozruszać, ale teraz chodzi ok.

Z góry dziękuję za pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 23  
    Sprawdz bezpieczniki. A najlepiej wymien. Mialem identyczny problem, zroblem osobny obwod do szyby, a okazal sie spalony bezpiecznik.
  • Level 11  
    Tam są dwa bezpieczniki, jeden do prawej, drugi do lewej szyby.
    Zamieniałem je ze sobą i to nic nie dawało. Poza tym, w jedną stronę działa.
  • Level 21  
    Skoro "na krótko" szyba się opuszcza, to przychodzi mi na myśl próba wysterowania tej felernej szyby przyciskiem od kierowcy po odłączeniu przycisku pasażera (i na odwrót).
  • Level 11  
    wartata wrote:
    Popraw styki w słupku

Można prosić o więcej informacji?
    Pomysł wydaje się sensowny
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 11  
    Nie działa sterowanie tą szybą, ani z panelu kierowcy, ani od pasażera.
    Szyba była "przyrośnięta"
    Możliwe, że przez to wypaliły się styki na tych przełącznikach.

Jutro może uda mi się przeanalizować tą wtyczkę od panelu sterowania pasażera i zepnę szybę na krótko.
  • Helpful post
    Level 19  
    Miałem podobny problem ale inna marka samochodu u mnie pomogła wymiana całego panela do sterowania szybami (kierowca)
  • Level 11  
    Problemem był zimny lut w przełączniku po stronie kierowcy. Problem rozwiązano. Dziękuję za wszystkim za pomoc.