Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech z906 - Podłączenie do Gigabyte Z97X-Gaming 5 (optycznie)

lajper 26 Paź 2014 12:37 1128 8
  • #1 26 Paź 2014 12:37
    lajper
    Poziom 9  

Mam problem z podłączeniem głośników do płyty głównej za pomocą kabla optycznego. Podejrzewam, że w ogóle nie widzi tego podłączenia mimo, że pokazuje co innego. Sterowniki pobrane bezpośrednio od producenta stąd

Proszę o pomoc

0 8
  • #2 26 Paź 2014 13:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Wszystkie sterowniki zainstalowane, nie ma wykrzykników w menagerze urządzeń?.

0
  • #3 26 Paź 2014 14:02
    intenso
    Poziom 38  

Włączyłeś wyjście optyczne jako domyślne?

0
  • #4 26 Paź 2014 15:35
    lajper
    Poziom 9  

Nie ma żadnych wykrzykników, tak jak mówiłem zainstalowałem obydwa sterowniki od GIGABYTE.

Jak włączyć wyjście optyczne jako domyślne ? Nic nie ustawiałem ale : Logitech z906 - Podłączenie do Gigabyte Z97X-Gaming 5 (optycznie)

Podkreślam, że głośniki były wcześniej podłączone analogowo 6-kanałowo.

Ale szczerze mówiąc problem chyba leży po stronie podłączenia. Bo tak naprawdę nic się nie zmienia po podłączeniu lub odłączeniu wtyczki.

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Pomogło zainstalowanie sterownika bezpośrednio od Realteka. Jeszcze pytanie: Jaki format dźwięku powinienem ustawić ? Domyślnie mam 2 kanałowe, 16-bitowe 48000Hz

0
  • #5 27 Paź 2014 01:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lajper napisał:
    Jeszcze pytanie: Jaki format dźwięku powinienem ustawić ? Domyślnie mam 2 kanałowe, 16-bitowe 48000Hz

Zostaw jak jest, to układ wbudowany w MB, nie oczekuj cudów, zmienisz ustawienia, i możesz mieć ciszę, nie, niczego nie uszkodzisz, tylko układ sobie z tym nie poradzi.
    Chcesz coś zmieniać, to kup osobną, samodzielną kartę muzyczną, tam nawet ustawisz 24 bity i próbkowanie nawet na 96000Hz.

0
  • #6 27 Paź 2014 10:06
    lajper
    Poziom 9  

Co mi da osobna karta dźwiękowa skoro te głośniki mają wbudowaną , do z906 to chyba nie ma sensu nic dokupywać ?

0
  • #7 27 Paź 2014 12:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lajper napisał:
    Co mi da osobna karta dźwiękowa skoro te głośniki mają wbudowaną

Wbudowana karta muzyczna - gdzie niby?.
    To, że głośniki mogą dekodować dany format audio, to tylko dlatego, że mają wbudowany wzmacniacz i odpowiednie dekodery/enkodery takich formatów.
    Głośniki te NIE posiadają wbudowanej karty muzycznej.

Karty muzyczne na MB, to nie ukrywajmy "grajki", z prawdziwymi kartami audio nie mają nic wspólnego.

0
  • #8 27 Paź 2014 12:34
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

lajper napisał:
    Mam problem z podłączeniem głośników do płyty głównej za pomocą kabla optycznego. Podejrzewam, że w ogóle nie widzi tego podłączenia mimo, że pokazuje co innego. Sterowniki pobrane bezpośrednio od producenta stąd

Proszę o pomoc

Jakieś kontrolki świecą na panelu Logitecha? Spróbuj podmienić przewód optyczny, bo miałem podobny przypadek, że niby wszystko OK i zacząłem grzebać, przeinstalowywać a w końcu okazało się, że niby optyczny "świecił" ale nie działa. Dałem nowy i od razu zadziałało.

0
  • #9 27 Paź 2014 15:33
    lajper
    Poziom 9  

Nie raz czytałem że do z906 nie ma sensu kupować dźwiękowej.

0