Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebuje opis działania czujnika ciśnienia do klimy VW

mack23 03 Maj 2005 23:57 2148 4
  • #1 03 Maj 2005 23:57
    mack23
    Poziom 17  

Szukam dokumentacji (lub jakichkolwiek innych informacji) na temat działania czujnika ciśnienia stosowanego w samochodach VW i audi. czujnik jest 3 pinowy. Interesuje mnie w jaki sposób informuje sterownik o prawidłowym ciśnieniu czynnika w instalacji klimy.Pozdro

• #2 04 Maj 2005 08:27
    omed
    Poziom 14  

czujnik daje info o za niskim i o za wysokim ciśnieniu

• #3 04 Maj 2005 12:54
    mack23
    Poziom 17  

to wiem, tylko chodzi mi o to jaki sygnał podaje ten czujnik jak np ciśnienie jest w normie.

• #4 25 Cze 2011 13:25
    bazaauto
    Poziom 12  

Ciśnienie 0 to około1.5V a33bar to10.5v reszta jest liniowa ma trzy piny masa ,sygnał pośrodku i zasilanie 12.5 v toby było na tyle nie mają go ani cars lub fota kupiłem w servisie VW po upustach180zł.

• #5 25 Cze 2011 13:51
    geble
    Poziom 13  

Napięcie mierzone może i odpowiada podanym danym ale klimatyzacja i tak nie zadziała jak podasz tam przedstawione napięcia :)
    Możesz jedynie na szybko pomiary zrobić .
    dlaczego ? bo czujniki te na wyjściu mają przebieg prostokątny którego wypełnienie jest proporcjonalne do ciśnienia . Podłącz oscyloskop a się przekonasz że wiem o czym mówie .
    Zrobiłem nawet emulator tego czujnika na attiny25 .
    Częstotliwość jest dokładnie 50 Hz a wypełnienie 1/10 dla 4 barów .

Natomiast przestrzegam przed symulowaniem tego czujnika bo układy klimatyzacji na podstawie tego czujnika sterują wentylatorem i sprężarką co może doprowadzić do znacznego wzrostu ciśnienia i rozszczelnienia układu zanim zadziała zawór bezpieczeństwa często zastany .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME