Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Transit 2003 - Montaż alarmu Cobra 4615 - identyfikacja przewodów

26 Paź 2014 15:16 1515 1
  • Poziom 18  
    Witam Kolegów,

Potrzebuje pomocy w identyfikacji przewodów do podłączenia alarmu Cobra 4615 do transita z 2003 roku.

Od cobry dostałem instrukcje do transita z 2000r. Po podłączeniu alarm nie działa dokońca tak jak bym chciał. Główny problem jest taki, że po uzbrojeniu się alarmu(pilotem) jak otworze drzwi z kluczyka - kabine i tył to alarm nie włącza się.

Po kilku rozmowach z cobrą dostałem nowe instrukcje do transita z 2001 gdzie podłączenia się różnią od tych co mam podłączone obecnie.
    Według instrukcji należy:

zasilanie - czerwony(alarm) - czerwony 4mm przy bezpiecznikach(van)
    zasilanie po stacyjce - zielono/czerwony(a) - zielono/czarny 4mm przy bezpiecznikach(v)
    zasilanie kierunkowskazy - żółto/zielony(a) - niebiesko/pomarańczowy(v) zielona kostka
    zasilanie kierunkowskazy - żółty(a) - szaro/biały zielona kostka

otwieranie (tu nie jestem pewien) - fioletowo/czarny lub szaro/czarny(a) - fioletowo/czarny(v) niebieska kostka
    zamykanie (tu nie jestem pewny) - pomarańczowo/czarny lub żółto/czarny(a) - czarno/czerwony(v) niebieska kostka
    włącznik w drzwiach (tu nie jestem pewien) - niebiesko/różowy lub różowo/czarny(a) - żółto/czerwony(v) - niebieska kostka

Teraz, które z powyższych są prawidłowe?
    Które kable oprócz wymienionych powinienem jeszcze podłączyć i z którymi.

Generalnie najbardziej zależy mi na tym aby po uzbrojeniu alarmu z pilota i próbie otworzenia vana z kluczyka alarm od razu się włączał.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi...
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 18  
    Może któryś z Kolegów posiada chociaż schemat centralnego i oświetlenia w kabinie i budzie do transit mk6?