Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świeci kontrolka silnika PARTNER 2.0 HDi

26 Paź 2014 16:54 1425 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,

Na początku chcę wszystkich powitać ponieważ jestem tu nowym użytkownikiem.
    Teraz przejdę do tematu.
    W moim partnerze 2.0 HDi zaczęła swiecić się kontrolka silnika. Silnik max wchodzi do 2,5 tys obrotów i po wyłączeniu zapłonu pracuje jeszcze przez około 2-3 sek. Na początku tego roku miałem podobny problem kiedy to nalałem paliwa nie wiadomego pochodzenia a komp pokazywał mi błąd regulatora ciśnienia paliwa.
    Teraz jakieś 1,5 do 2 tygodni wstecz wymieniałem rurę wlewu do baku. Nie wiem oczywiście czy mechanik ją dobrze wyczyścił bądź przedmuchał powietrzem bo była to rura używana. Czy przyczyną tejże usterki mogły być jakieś paprochy bądź śmieci z tej rury ?
    Dodam jeszcze że wczoraj wlałem około 12 litrów paliwa niby dobrego pochodzenia ale pewności nie mam.
    Czy ktoś miał podobne problemy.
    Partner z 2001 roku - 2.0 Hdi.

Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 35  
    Pracuje w trybie awaryjnym, jak dalej zgłasza błąd regulatora ciśnienia, to do sprawdzenia regulator.

Jak zczytałeś błąd, to wielkiej filozofii chyba nie ma.

Paprochy mogą być problemem, jak przeszły przez filtr paliwa.
  • Poziom 42  
    KrystianMK napisał:
    Dodam jeszcze że wczoraj wlałem około 12 litrów paliwa niby dobrego pochodzenia ale pewności nie mam

To co lejesz to twój problem i potem wszelkie naprawy to też twój problem i na pewno mechanik będzie miał większy problem jeśli nalałeś szemranego paliwa...bo kto teraz ma wiedzieć czy twoje paliwo dobre czy nie???
  • Poziom 2  
    autoas napisał:
    KrystianMK napisał:
    Dodam jeszcze że wczoraj wlałem około 12 litrów paliwa niby dobrego pochodzenia ale pewności nie mam

To co lejesz to twój problem i potem wszelkie naprawy to też twój problem i na pewno mechanik będzie miał większy problem jeśli nalałeś szemranego paliwa...bo kto teraz ma wiedzieć czy twoje paliwo dobre czy nie???

Kolego nie przeczytałeś chyba uważnie mojego postu. Ja nie pytam czy wlałem dobrej czy złej jakości paliwo tylko czy ma to wpływ na problem który u mnie wystąpił.
    Ale dzięki wogóle za fatygę, że raczyłeś mnie uświadomić o jakości paliwa.