Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-L47DT60E, problem z nagrywaniem z kanału satelitarnego

drromeo 26 Paź 2014 18:52 699 3
  • #1 26 Paź 2014 18:52
    drromeo
    Poziom 8  

Dlaczego podczas nagrywania kanału z sat tv znika obraz na telewizorze, pojawia się napis - kanał zakodowany, pomimo iż telewizor ten posiada dwa wewnętrzne tunery satelitarne, do których mam podłączone dwa kable antenowe (jeżeli nagrywam poprzez zewnętrzny dekoder nic nie znika). Natomiast nagrywając kanały z tel naziemnej DVB-T wszystko jest ok. Czy one tak mają czy mój jest uszkodzony. :cry:

0 3
  • #2 27 Paź 2014 01:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

drromeo napisał:
    Czy one tak mają czy mój jest uszkodzony

Wszystko jest w porządku, tak ma być.
    A dlaczego, ano dlatego, że moduł dekodujący, który masz, jest jednostrumieniowy, a to znaczy, ze nagrywając coś z sat, moduł dekoduje już ten jeden kanał, drugiego nie jest w stanie odkodować.
    drromeo napisał:
    Natomiast nagrywając kanały z tel naziemnej DVB-T wszystko jest ok

Nagrywaj coś niekodowanego z satelity, też tak będzie.
    A oglądać możesz wtedy kanał kodowany i niekodowany.

0
  • #3 29 Paź 2014 18:11
    drromeo
    Poziom 8  

Nie jest to prawda co piszesz.
    Nagrywając np. kanał niekodowany Polonia nadawany w DVB-S podczas jego nagrywania mogę go oglądać na dużym ekranie, a ponadto mogę jednocześnie nagrywać drugi kanał kodowany np.BBC i też go oglądać na dużym ekranie. Po takiej kombinacji mogę później nagrywać nagrywać kanał kodowany i obraz nagrywanego programu będzie na dużym ekranie, ale jak wyłączę TV to po włączeniu będę mógł nagrywać kodowany kanał, lecz już nie będę mógł go jednocześnie oglądać. Ponadto podczas nagrywania kanału DVB-S blokowany jest podgląd kanałów DVB-T dlaczego tak się dzieje.Serwis Panasonica nie jest w stanie tego wyjaśnić. Nadmieniam że posiadam tylko jeden moduł CAM podłączony do jednego dekodera, oraz podpięty tylko kabel do drugiego dekodera. ( Posiadam podwójny conwerter).
    Dlaczego nagrywając program na zwykłym dekoderze za 300 zł np. Ariva Combo 220 mogę oglądać nagrywany kodowany materiał, a na TV Panasonić TX-L47DT60E za 4300 zł posiadającym dwa dekodery SAT nie mogę?

0
  • #4 29 Paź 2014 18:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

15 lat w TV/SAT pracuję, i wiem, co jak wygląda.
    Na jakiej zasadzie to się odbywa.

drromeo napisał:
    Nadmieniam że posiadam tylko jeden moduł CAM

Może być jeden, tylko musi być wielostrumieniowy (obsługiwać jednocześnie więcej niż jeden kanał tv)
    http://www.dmtrade.pl/p445,modul-powercam-pro-5.html
    Do tego konwerter twin i dekoder, lub dekoder w tv z podwójną głowicą.

0