Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LB650V - ustawienie na odświerzanie 500 Hz

26 Paź 2014 21:04 3534 9
  • Poziom 10  
    Witam, nabyłem dziś telewizor LG 42LB650V, piszę że jest to tv z odświeżaniem 500 Hz , lecz jak podłączyłem go do CP przez hdmi to wyskakuje 1080i 50Hz. Można coś zrobić żeby zwiększyć odświeżanie , dekoder CP to pvr HD 7000
    [/img]
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Rozumiem, wyświetlanie ilości obrazów w ciągu sekundy nie kminie pytania.
  • Poziom 10  
    Oczywiście , oznaczenie rozdzielczości ekranu w tym przypadku chodzi o full hd.
  • Poziom 10  
    Tak ale co innego pokazuje telewizor załączony screen
  • Specjalista Sieci, Internet
    marcinosu002 napisał:
    nabyłem dziś telewizor LG 42LB650V, piszę że jest to tv z odświeżaniem 500 Hz , lecz jak podłączyłem go do CP przez hdmi to wyskakuje 1080i 50Hz. Można coś zrobić żeby zwiększyć odświeżanie ,

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, obraz, który nadaje dekoder to 50 Hz, a 500Hz w tv, to takie "picowanie" obrazu.
    Tylko, że to nic nie daje, bo obraz odbierany z dekodera to tylko 50 Hz, więc tak naprawdę tv jeszcze bardziej "kaszani" taki obraz, niż go poprawia.

Spróbuj przez słomkę pic szybciej wodę ze szklanki, niż słomka może podać - Ty dasz radę mocniej "pociągnąć" ze słomki, tylko, że woda i tak szybciej nie poleci - więc się nic szybciej nie napijesz, tylko bardziej zmęczysz.
  • Poziom 9  
    Czekajcie Panowie, bo czy to nie jest tak, ze jesli TV LCD ma 400-500Hz to bedzie mial natywne ~50Hz, czyli odsiwerzanie porownywalne z 50Hz jak w TV kinoskopowych? A jesli 100-200Hz to bardzo slabe odsiwzanie, ktore powoduje jakby rozmazywanie sie i nieplynne przejscia w zniemiajacym sie obrazie?

Ps. Przepraszam, za brak polskich czcionek, ale prosze o wyrozumialosc, bo nie mam polskiej klawiatury
  • Poziom 10  
    W smart tv jest 500 Hz a w tv tyle ile sieć dala.