Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netbook Acer Aspire One D255 - Nie działa mi żadna przeglądarka internetowa

27 Paź 2014 07:22 3192 14
  • Poziom 6  
    Witam,

Komputer działa normalnie, np steam działa w trybie online, nawet pobiera, ale kiedy chcę wejść na jakąś stronę w przeglądarce (próbowałem na wszystkich opera/google/firefox/explorer), to zawsze jest to samo, strona się nie ładuje i dodatkowo komputer zaczyna się zacinać i zastanawiać do czasu aż zamknie się przeglądarkę..

Parametry standardowe dla Netbook Acer Aspire One D255, tylko że mam windows 7.
  • Poziom 35  
    Ten windows to oryginalny oryginał czy przeróbka? Jaka wersja - Starter czy coś innego?

Ile masz RAM i jak wygląda zajętość ramu w managerze zadań?

Pokaż też smart dysku z crystal disk info.
  • Poziom 6  
    Windows: Na początku był starter, ale przeinstalowałem na oryginalnego Windowsa 7, bardzo dawno temu.
    Ram: Chyba 1+1GB
    Netbook Acer Aspire One D255 - Nie działa mi żadna przeglądarka internetowa
    Netbook Acer Aspire One D255 - Nie działa mi żadna przeglądarka internetowa Netbook Acer Aspire One D255 - Nie działa mi żadna przeglądarka internetowa
  • Poziom 33  
    Dysk jest uszkodzony. Zaczyna realokować sektory.

Jak wyglądają ustawienia DNS w Panelu Sterownia?
  • Poziom 6  
    A podpowiesz mi jak to sprawdzić?
  • Poziom 33  
    Całej drogi do odpowiedniej opcji nie podpowiem bo po prostu nie pamiętam. W każdym razie szukasz Połączeń sieciowych w Panelu sterowania. Następnie musisz dostać się do listy połączeń i klikasz na prawym na ikonę swojego połączenia wybierając Właściwości. Na liście składników klikasz dwukrotnie Protokół TCP/IP i sprawdzasz czy IP i DNS są skonfigurowane na automatycznie. Jeśli nie, to tak właśnie je ustawiasz.
  • Poziom 6  
    Wszystko w protokołach internetowych jest ustawione na automatyczne..

Sęk w tym że internet działa, komputer działa, a przeglądarki można jedynie włączyć, potem wpisać adres jakiejś strony, następnie komputer trochę zwalnia pracę, strona oczywiście w ogóle się nie zamierza zacząć ładować, a po pewnym czasie albo przeglądarka się wyłącza 'program przestał działać', albo ja to robię... Tak jest ze wszystkimi przeglądarkami..

edit/ w sumie to czasem nawet się nie da nic wpisać bo po uruchomieniu przeglądarka zaczyna się zacinać...
  • Poziom 33  
    A co z ochroną antywirusową? Kiedy uruchomisz komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci to przeglądarki mają podobne problemy?
  • Poziom 6  
    Niestety, dalej to samo.
  • Spec od komputerów
    Wymieniles dysk na sprawny?
  • Poziom 6  
    Czyli ten dysk jest zepsuty? Może powinienem wspomnieć że jestem trochę zielony w takich sprawach.. Co to znaczy czy wymieniłem dysk? Kupić nowy i wsadzić do środka?
  • Spec od komputerów
    Tak, dysk jest uszkodzony. Posiada relokowane sektory, do tego kolejne niestabilne.

Kup nowy i wymien.

Doraznie mozesz probowac wykonac zerowanie i remap przy pomocy mhdd, ale to raczej na dlugo nie pomoze (o ile w ogole).
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Zerowanie nie ma sensu, dysku i tak nie da się naprawić, a na coś dane trzeba przed wykonaniem zerowania i tak zgrać, także lepiej wykonać kopię posektorową dysku na sprawny dysk i działać już na sprawnym dysku.
  • Poziom 35  
    Ja zamiast kopii posektorowej zastosowałbym postawienie systemu od nowa na nowym dysku i przekopiowanie danych. Bo po co powielać "błędy" bieżącej instalacji?
  • Poziom 33  
    diseasekowalski napisał:
    Ja zamiast kopii posektorowej zastosowałbym postawienie systemu od nowa na nowym dysku i przekopiowanie danych. Bo po co powielać "błędy" bieżącej instalacji?

Z kopii posektorowej odzyskuje się jedynie prywatne dane, system i tak należy postawić na świeżo.