Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny vk 965 chcial bym je z tuningowac

kulek773 27 Paź 2014 08:16 705 10
  • #1 27 Paź 2014 08:16
    kulek773
    Poziom 6  

Siemaneczko  mam problem nie dawno kupiłem kolumny vk 986 z powodu finansowych nie było stać mnie na coś lepszego. Moja prośba jest taka aby ktoś mi powiedział jak mogę ulepszyć te głośniki czyli np : na jakie głośniki mogę wymienić te stare proszę o propozycje czym mogę ulepszyć i uszczelnic konstrukcje kolumny i zależy mi na tym aby bass był czysty a nie taki brzydki jak dotychczas żeby nie było takiego szumu bardzo proszę was o pomoc

Z góry dziekuje :-) 

Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #2 27 Paź 2014 08:31
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Z ówna bata nie ukręcisz. Jedyne co możesz nie wielkim kosztem zrobić to wygłuszyć spróbować i stłumić driver by trochę więcej basu było słychać. Dodatkowo sylikon na uszczelnienie i to wszystko-nie warto pln inwestować w te kolumny ew. pokombinuj ze strojeniem.

Mądrą opcją byłoby poprostu dokupienie subbasu a nie wyciskanie 7mych potów z VK.

Pzdr

Dodano po 5 [minuty]:

Z ówna bata nie ukręcisz. Jedyne co możesz nie wielkim kosztem zrobić to wygłuszyć spróbować i stłumić piezzo by trochę więcej basu było słychać. Dodatkowo sylikon na uszczelnienie i to wszystko-nie warto pln inwestować w te kolumny. Pzdr

• #3 27 Paź 2014 11:24
    kulek773
    Poziom 6  

No aa ten kolega doradził mi żeby zrobić w nich jeszcze jeden wlot powietrza najlepiej z przodu dobry to pomysł czy lepiej go nie stosować ??

• #4 27 Paź 2014 11:45
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kulek773 napisał:

No aa ten kolega doradził mi żeby zrobić w nich jeszcze jeden wlot powietrza najlepiej z przodu dobry to pomysł czy lepiej go nie stosować ?
    Nie wlot powietrza, bo to nie maska samochodu, a tunel bass-reflex. Po drugie znasz parametry głośników? Raczej nie. Wiercenie otworów w obudowie nie może być robione ot tak. Obudowa musi być zaprojektowana. Wywiercenie otworu i wstawienie przypadkowego tunelu nic nie poprawi a może tylko pogorszyć.

• #5 27 Paź 2014 11:57
    kulek773
    Poziom 6  

Ok dzięki Juz miałem się brać za to. Więc mówisz że nie idzie nic zrobić z nimi jedynie co w nich zrobiłem to wymienilem kable na grubsze i uszczelnilem kolumny silikonem ale do jednej kolumny dodalem jedno warstwę płyty wiurkowej o dokleilem taka płytę wełnianą dużo dało ale to jeszcze nie jest to . Aa w zwrotnice pewnie nie opłaca się inwestować ?

• #6 27 Paź 2014 12:42
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kulek773 napisał:
    Aa w zwrotnice pewnie nie opłaca się inwestować ?
    A umiesz je zaprojektować?

• #7 27 Paź 2014 19:59
    kulek773
    Poziom 6  

Nie bardzo ale widzialem na alegro ze robia na zamówienie do kolumn

• #10 28 Paź 2014 13:37
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

NIE. Kolego czytaj ze zrozumieniem. Oglądałeś to co wysłał dj-MatyAS?
    Zwrotnice uniwersalne nie poprawią brzmienia. Mogą co najwyżej go pogorszyć. Zwrotnice się projektuje nie kupuje gotowe!

• #11 28 Paź 2014 14:08
    kulek773
    Poziom 6  

Kurde czyli że zwrotnic lipa

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME