Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zaprogramować programator PCm.01 1k na taryfę G12w

27 Paź 2014 11:25 3432 4
  • Poziom 9  
    Witam, jako że rozliczam się za prąd z teściowa mam podlicznik W związku ze zmianą czasu, próbując zmienić godzinę w programatorze czasowym zresetowałam go: ( Jak powinnam go ustawić, aby załączał poprawnie taryfy według G12w. Mogę w nim ustawić blok 5 dniowy od poniedziałku do piątku on 13 off 15.00 on2 22.00 off2 6.00 I co dalej, jeśli od piątku 22.00 do poniedziałku 6.00 obowiązuje taryfa weekendowa jak go zprogramować. Proszę o wskazówki.
  • Moderator - Elektryka
    anobaga napisał:
    Mogę w nim ustawić blok 5 dniowy od poniedziałku do piątku on 13 off 15.00 on2 22.00 off2 6.00 I co dalej

Nic. Jeśli ustawisz blok 5-dniowy, to w sobotę i niedzielę zegar nie wykona żadnego rozkazu - czyli taryfę załączoną w piątek o 22 wyłączy w poniedziałek o 6.
  • Poziom 9  
    Aha, bo wydawało mi się że elektryk, który to zakładał to miał jeszcze jedno ustawienie zaprogramowane ale pewna nie byłam. A mam jeszcze jedno pytanie czy aby zmienić godzinę w tym programatorze to trzeba go całkowicie zresetować czy można jakoś tylko samą godzinę zmienić?
  • Poziom 9  
    Dziękuję za instrukcję, w mojej pisało, aby zmienić godzinę należy zresetować programator. Ta jest mi bardziej zrozumiała