Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus eee pc 1201 nl - Bateria trzyma już bardzo krótko - regeneracja ?

koks1994 27 Oct 2014 15:31 1686 9
    koks1994
    Level 11  
    Witam, w moim notebooku bateria trzyma już ok. 20 minut, notebook ma już 3-4 lata, czy regeneracja, resetowanie, kalibrowanie, jakiś program do zarządzania pracą baterii pomoże zwiększyć jej wydajność ? Bateria była wielokrotnie wyjmowana, rozładowywana do zera, nie ładowana do pełnego naładowania, jeśli to jest istotne
    koks1994
    Level 11  
    tzn ? jak ją przeprowadzić ?
    koks1994
    Level 11  
    a gdybym zdecydował się na kupno nowej baterii to muszę coś z nią robić przed założeniem ? czytałem trochę jednak zależy mi na szybkiej konkretnej odpowiedzi od osób które siedzą w tym temacie
    koks1994
    Level 11  
    padła mi bateria całkowicie... leżał chyba 1-2 rozładowany, lapek włącza się tylko na zasilaczu, rozebrałem baterię, zamierzałem kupić i tak nową baterię, więc rozebrałem ją na pojedyncze ogniwa, o to wartości
    3.57v
    3.49v
    3.56v
    3.48v
    3.56v
    3.55v

Dodano po 1 [minuty]:

mam pytanie jeszcze, jakbym kupił nową baterię, wykonał 3 cykle o których pisałeś, to podczas codziennego użytkowania jak mam możliwość to trzymać go na zasilaczu czy na baterii i ładować jak spadnie bateria do 30-50%
    Lupo - baterie

Level 24  
    Strasznie chaotycznie piszesz. Korzystaj z nowej baterii ile wlezie. Bateria z zamysłu stworzona jest do używania, wiec jej nie żałuj. Ładuj wtedy, kiedy pojawi się komunikat o rozładowanej baterii. Możesz pracować na zasilaczu, w żaden sposób nie szkodzi to baterii. Pamiętaj tylko, aby przynajmniej dwa razy w miesiącu ją rozładować i naładować, dzięki temu będziesz miał pewność, że bateria jest zawsze skalibrowana i że Cie nie zawiedzie wtedy, kiedy rzeczywiście będziesz miał potrzebę na niej popracować.
    koks1994
    Level 11  
    A co z tą starą baterią która padła i wartości podałem w poście wyżej