Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh 1035 kod sc322 .

eyama 27 Oct 2014 16:34 990 5
 • #1
  eyama
  Level 6  
  Witam,jak w temacie. Po czyszczeniu maszyny wyrzuca mi kod sc322. Przed tym wyrzucało 990 o ile to ma coś wspólnego.
 • #2
  tato56
  Level 30  
  1st laser synchronization error The 1st laser synchronization signal cannot be detected by the main scan synchronization detector board even if the laser diodes are activated. i jeszcze to Laser synchronization detector board out of position and angle of reflection not correct Laser synchronization detector board defective LD unit defective
  Natomiast 990 to Software performance error The software attempted to perform an unexpected operation. i to Software defective Internal parameter incorrect Insufficient working memory When this SC occurs, the file name, address, and data will be stored in NVRAM.
  Pozdrawiam
 • #3
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  No to chyba niezbyt wyczyściłeś. Ogólnie rzecz biorąc jest to błąd synchronizacji lasera. Najczęściej przy czyszczeniu ten efekt można "uzyskać" że zamiast kurz wyciągać odkurzaczem traktujemy sprężonym powietrzem aby usunąć go i efekt mamy najczęściej taki jak wyżej. Drugi przypadek jaki sobie przypominam w tych maszynach z tym błędem to wykrzywienie zespołu lasera. W tym wypadku należało poluzować śrubę mocującą podnieść lekko zespół lasera do góry i dokręcić śrubę.
  Błąd 990 nie ma z tym nic wspólnego, Związany on najpewniej z tym że masz mocno zużyte materiały eksploatacyjne
 • #4
  eyama
  Level 6  
  Witam ponownie.Raz jeszcze pisze w sprawie błędu sc 322. Podmieniłem moduł lasera (sprawny),sprawdziłem styki w pokrywie bocznej i przedniej, podmieniłem taśme i dalej sc322. Wydaje mi się że to nie błąd w samym laserze.I druga sprawa to hasło do nashuateca. Mam tylko hasło do amina "supervisor" ale nie mam nadal dostępu do większości ustawień jak np. oszczędzanie tonera itd.Jak zmienić hasło?
 • #5
  rys57
  Moderator
  eyama wrote:
  Witam ponownie.Raz jeszcze pisze w sprawie błędu sc 322.
  No, to po jakiego grzyba zkładasz nowy temat?
  Połączyłem.
 • #6
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  a po wymianie całego lasera robiłeś jego kalibrację w kodzie 2-109 zwłaszcza podpunkt 3 i 4.
  Proponuję jednak zajrzeć do dokumentacji strona 1-25