Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Beretta + EUROSTER 2000 : Jaka pozycja na piecu?

27 Oct 2014 18:37 1344 7
  • Level 2  
    Mam możliwe że głupie pytanie, ale jest to dla mnie ważne (nie ma tego w instrukcji, a możliwe że powoduje to, że mój sterownik źle działa):

Czy żeby termoregulator EUROSTER działał prawidłowo powinienem zostawić piec włączony na wodę i ogrzewanie (i wtedy on sam by go wyłączał), zostawić włączony tylko na wodę (i on sam by go włączał) czy zostawić w pozycji OFF?

Z góry dziękuje

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Czy może ktoś mi pomóc?
  • Level 36  
    Poniżej masz odpowiedź:
    aaaabbbccc wrote:
    Żeby termoregulator EUROSTER działał prawidłowo powinienem zostawić piec włączony na wodę i ogrzewanie.
  • Level 2  
    Niestety przy takiej opcji piec grzeje bez ustanku. Nawet jak na sterowniku nie ma "wiatraczka" ciagle slychac wode plynaca do kaloryferow. Czy to jakis blad w instalacji sterownika? Bo jest on na 99% dobrze zaprogramowany.
  • Level 36  
    Pompa po rozwarciu styków sterownika będzie działała jeszcze około pięciu minut( jeśli dobrze pamiętam). Więc to że słyszysz płynącą wodę jest całkowicie normalne.
  • Level 2  
    Ale slysze ja juz od 2 h od zalaczenia temperatury nocnej co juz normalne nie jest. Natomiast jak przykrece kaloryfer z 5 na 3 to wody juz nie slychac...
  • Level 36  
    A palnik się włącza? Jeśli nie to widocznie tak przewidział producent że w trybie c.o. pompa pracuje cały czas.
  • Level 2  
    Nie wiem co masz na mysli konkretnie palnik (nie znam sie), ale zielona lampka na piecu raz sie zapala potem chwile miga i znowu sie pali... Jak to ma tak grzac ciagle to chyba bezsensu jest ten sterownik...

Dodano po 42 [sekundy]:

Boiler też sie napelnia, cisnienie jest dosc wysokie.