Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRV55T03EU - nie kończy programu

27 Paź 2014 17:50 7170 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Opisuję problem który przewija się niejednokrotnie przez te forum, jednakże wydaje mi się, że wszystkie opisane\sugerowane rozwiązania zastosowałem i nie pomogły w moim przypadku.
    Zmywarka Bosch SRV55T03EU zatrzymuje się na 1 minucie i nie kończy programu. W sumie zmywarka "jałowo" już pracuje od ok 35 minuty, jednakże czas kończy się na 1 minucie i tak nie wiadomo jak długo mogła by pracować. Jedyną szansą na ukończenie programu jest otwarcie zmywarki dolanie wody (nie trzeba dużo) wyłączenie i włączenie ponowne zmywarki (pojawia się 35 min. do zakończenia programu). Krótki, program kończy sama, tabletki wydaje mi się, że rozpuszczone.

Oto co zrobiłem aby znów zaczęła poprawnie służyć:
    1. hydrostat wyczyszczony (był naprawdę zakamieniony) + rurka do komory
    2. wyczyszczony płaszcz wodny (miejsce, gdzie jest pływak był zasyfiony - teraz jest czysty - no może troszeczkę syfu widać - ale pływak działa swobodnie)
    3. Sprawdziłem grzałkę - 23,3 Ω - tym bardziej zmywarka gorąca podczas zmywania
    4. luty na module kontrolnym - jak dla laika - w porządku tym bardziej, że zmywarka grzeje

Nie wiem, ale może coś pominąłem, każda sugestia bardzo ważna, za którą z góry dziękuję, abym mógł zostać bohaterem we własnym domu i nie musiał korzystać z serwisanta...
  • Poziom 2  
    Kolego, bardzo sceptycznie podszedłem do Twojego postu, nigdzie nie spotkałem się z informacją, że ww. problemu również tyczy elektrozaworu... ale, dla spokoju własnego sumienia, postanowiłem go przeczyścić (pomimo tego, że na pierwszy rzut oka/dotyku wszystko w nim działało poprawnie i lekko). I ZADZIAŁAŁO!!! Zmywarka działa jak należy.
    Chylę czoła i dziękuję za pomoc! :D

Z mojej strony temat uważam za zamknięty.

PS. Dla osób chcących przeczyścić elektrozawór - trzeba go wykręcić ze zmywarki i oczyścić najlepiej jak się potrafi z brązowego/rudego osadu oraz kamienia na trzpieniu, urządzenie bardzo proste w budowie i nie powinno nić się popsuć.