Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PDA a NAVI-RADIO do auta roznice??

04 Maj 2005 10:20 1241 6
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich serdecznie
    Nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie a mianowicie co lepsze nawigacja na PDA czy nawigacja w radiu.
    Jakie sa wady i zalety ??
    Dzieki za odpowiedz pozdrawiam BB
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od car audio
    PDA - dość tani legalny zestaw, dobra mapa, bardzo uniwersalna.
    Nawigacja z radiem - dużo droższa (oczywiście legalna), droga i jak na razie kiepsa mapa Polski.
    PDA zabierasz ze sobą, nawigacja zwykle zostaje i kusi amatorów cudzej własności.
  • Poziom 11  
    Witam
    dzieki za odpowiedz ale dal mnie zbyt ogolnikowo
    powiem o co mi chodzi dokladnie:
    czytajac wiele postow odnosnie nawigacji samochodowej zauwazylem ze aby takowa nawigacja dobrze skazywala (pokazywala droge) trzeba podlaczyc dodatkowe czujniki z auta takie jak ABS czujnik galla czy czujnik biegu wstecznego a z tego co wiem do urzadzenia PDA nie podlancza sie takowych czujnikow. Do tej pory z nawigacja mialem doczynienia tylko na lodzi na morzu i tam tez nie trzeba bylo podlanczac dodatkowych czujnikow. Czy zestaw PDA jest dokladny czy mozna mu w 100% zaufac choc nie ma tyle dodatkowych podlaczen.
    Dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam BB
  • Spec od car audio
    PDA sobie i na lądzie nieźle radzi. Według mnie wygrywa funkcjonalnością i ceną jak na dziś. A duże nawi samochodowe do stosowania w Polsce to na dzień dzisiejszy przejaw snobizmu (mam nawi - nie ważne, że jest do niczego).
    Zestaw PDA kolorowy, z mapą i osprzętem NOWY można kupić za 1500 zł. Według mnie jeżeli ktoś potrzebuje to warto.

Dodano po 4 [minuty]:

PDA sobie i na lądzie nieźle radzi. Według mnie wygrywa funkcjonalnością i ceną jak na dziś. A duże nawi samochodowe do stosowania w Polsce to na dzień dzisiejszy przejaw snobizmu (mam nawi - nie ważne, że jest do niczego).
    Zestaw PDA kolorowy, z mapą i osprzętem NOWY można kupić za 1500 zł. Według mnie jeżeli ktoś potrzebuje to warto.
  • Poziom 20  
    Co do zaufania to wszystko zależy od mapy a nie od podłączonych czujników.Jak w jednej tak i w drugiej jest jeszcze sporo błędów na mapie.Choć na PDA jest ich o wiele mniej i są o wiele dokładniejsze mapy.Najdokładniejszą mape na Polske jaką do tej pory udało mi sie testować była to mapa do urządzenia NAVIFLASH produkowanego przez polskie zakłady w Mielcu.
  • Poziom 40  
    Navi do auta oprócz namiaru z odbiornika GPS ma dodatkowe sygnały w postaci sygnału z tacho oraz czujnika GYRO - jest dokładniejsze w lokalizacji pozycji i ruchu pojazdu.( Najnowsze odbiorniki GPS Garmina mają GYRO na pokładzie.)
  • Poziom 12  
    MARTIINO napisał:
    Co do zaufania to wszystko zależy od mapy a nie od podłączonych czujników.Jak w jednej tak i w drugiej jest jeszcze sporo błędów na mapie.Choć na PDA jest ich o wiele mniej i są o wiele dokładniejsze mapy.Najdokładniejszą mape na Polske jaką do tej pory udało mi się testować była to mapa do urządzenia NAVIFLASH produkowanego przez polskie zakłady w Mielcu.

Bo naviflash jest najfajniejszy :)
    polecam rowniez wchodzacego na rynek NaviPLUS'a (z gyro i akcelerometrem)