Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips 14PT2665/58 - jak ściągnąć blokadę rodzicielską?

Musicword 27 Paź 2014 21:50 1488 6
  • #1 27 Paź 2014 21:50
    Musicword
    Poziom 6  

Witam serdecznie.

Po 17 latach padł mój Philips, więc kupiłam za przystępną cenę kolejny 14``. Jest to 14PT2665/58. Mąż zaprogramował programy ręcznie. Niestety dołączony pilot Philips nie działa, tak jakby telewizor na niego nie reagował. Jedynie na panelu pilota zaświeca się czerwona dioda. Natomiast zamiennik pilota działa. Tyle ze podstawowe funkcje działają, natomiast nie ma opcji wejścia do MENU.

Teraz przy porównaniach fotograficznych stwierdziłam, że dodany przez sprzedawcę pilot to zamiennik Philips z Biedronki za 24 złote. I niestety nie działa. Czy ktoś może mi pokazać zdjęcie oryginalnego do tego modelu? A może jakiś zamiennik?

A drugie pytanie:

Po zainstalowaniu wszystkich programów - mąż chciał wyjść z menu i się nie dało, a w zamian tego włączyła się blokada rodziców. I teraz jak chcemy sterować telewizorem ręcznie wychodzi na środku obrazu czerwony napis - zablokowany. I nie da się nic przełączać ani nic. Jak ją zdjąć? Jak wbić kod dostępu? Jaki jest kod dostępu?

Bardzo Was proszę o odpowiedź, my cały czas czekamy. Bo przejrzałam Internet i nigdzie żadnej wzmianki o tym.

A może jest ktoś między Wami, kto ma instrukcję czy oryginalnego pilota do tego telewizora?

Pomóżcie nam, bo długo, długo jeszcze nie będziemy w stanie mogli kupić nowy telewizor....a mam dwójkę łobuziaków, które lubią oglądać telewizję szczególnie bajki na mini mini+

• #2 28 Paź 2014 10:51
    Musicword
    Poziom 6  

Dostałam odpowiedź od serwisu Philips następującej treści:

"(...)Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

W przypadku, gdy nastąpiła blokada telewizora proszę spróbować ją zdjąć w następujący sposób:
    - Na telewizorze proszę wcisnąć przyciski VOL- i P- w tym samym czasie i przytrzymać około 10 sekund
    Jeżeli to nie pomoże
    - Proszę spróbować z klawiatury pilota wcisnąć kod 0711

Jeżeli telewizor nie działa na oryginalnego pilota, proszę spróbować wymienić bateria. Gdyby to nie pomogło, można zakupić zamiennik w sklepach z elektroniką użytkową/sklepach elektrycznych zakupić zamiennik w cenie 20 - 60 zł. Oczywiście również można używać tego pilota o którym Pani pisze. "

I wszystko by wyglądało banalnie, gdyby nie fakt, że:
    telewizor nie działa na te Vol- i P-.
    A wybijając numery na pilocie po prostu zmieniają mi się po kolei kanały :cry:

Czy ma ktoś jeszcze inne pomysły????

A może ktoś ma na zbyciu oryginalnego pilota do tego typu telewizora: 14PT2665/58 :?:

• Pomocny post
    #3 28 Paź 2014 11:26
    kazikszach
    Poziom 32  

Oryginalny pilot do tego telewizora ma oznaczenie CRP614/01.

• Pomocny post
    #4 28 Paź 2014 12:34
    mirex
    Poziom 43  

Owszem.
    http://download.p4c.philips.com/files/c/crp614_01/crp614_01_pss_enggb.pdf
    Ale inne też działają poprawnie.
    Tylko .. w ogóle nie wiemy czym się posługujesz. Podaj, co napisane pod klapką, pod bateriami ..
    W ogóle nie wiemy, co tam twój mężczyzna naklikał. ;)

Pod ręką mam to, a nie chce mi się szukać w tej chwili innych. Tam jest w miarę porządna instrukcja obsługi TV.
    Instrukcji do pilota nie ma. ;)

---------
    Możliwe, że po tych wszystkich operacjach, szczególnie że którymś pilotem dało się uruchomić MENU, a teraz się już nie da, trzeba oddać TV do serwisu RTV w celu naprawienia odbiornika.

• #5 28 Paź 2014 13:20
    Musicword
    Poziom 6  

mirex napisał:
    Tylko .. w ogóle nie wiemy czym się posługujesz. Podaj, co napisane pod klapką, pod bateriami ..
    W ogóle nie wiemy, co tam twój mężczyzna naklikał.

Mój facet wiecznie coś klika :D Ostatnio naklikał mi dwa łobuziaki 4 i 1.4 miesiące. A na poważnie:

pilot który dołączył kupiec to:CP121302000543 - pilot świeci na czerwono diodą ale nie działa na tv
    Pilot, który przełącza programy i reguluje głośność to LX NZS 2040 3010
    a pilot który włącza jedynie menu z listą jest od mojego 17 letniego dziadziusia, kartka z symbolem się ulotniła, ale on wygląda tak:

---------
    mirex napisał:
    Możliwe, że po tych wszystkich operacjach, szczególnie że którymś pilotem dało się uruchomić MENU, a teraz się już nie da, trzeba oddać TV do serwisu RTV w celu naprawienia odbiornika.

• Pomocny post
    #6 28 Paź 2014 13:40
    mirex
    Poziom 43  

Musicword napisał:
    pilot który dołączył kupiec to:CP121302000543 - pilot świeci na czerwono diodą ale nie działa na tv
    Pilot, który przełącza programy i reguluje głośność to LX NZS 2040 3010
    a pilot który włącza jedynie menu z listą jest od mojego 17 letniego dziadziusia, kartka z symbolem się ulotniła, ale on wygląda tak:http://olx.pl/oferta/pilot-philips-CID99-ID7oXor.html#7085d1ea31

Pierwszy wyrzuć do kosza (czytaj - oddaj do utylizacji), skoro nie działa w ogóle. I tak nie wiadomo co to. ;)
    Drugi zostaw na czarną godzinę, aby przełączać kanały. :)
    Trzeci tak samo.

Kup czwarty, bo innej możliwości dobrej obsługi Twojego telewizora nie ma. ;)
    RC2525 na przykład - pierwszy z brzegu

lub pobliski sklep z elektroniką. W Sosnowcu nie powinno być problemu.

• #7 28 Paź 2014 17:45
    Musicword
    Poziom 6  

Dziękuję Wam:)

Czekam teraz na husband aż wróci z pracy. Jak tylko dorwiemy nowego pilota - dam Wam znać jak się sprawa zakończyła, a potem zakończę temat:D

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!

DZIAŁA!!!!!
    Pilot RC2543!!!!! cena 25 zł. TV Philips 14PT2665/58 - jak ściągnąć blokadę rodzicielską?

Blokada ściągnięta:) Działa wszystko jak powinno :) I Roman uśmiechnięty! I ja też!!!!!

DZIĘKUJĘ WAM PANOWIE!

I jak obiecałam - temacik zamykam:D

BUZIOLE!!!!!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME