Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralko-suszarka wybór

kvaser 27 Oct 2014 21:55 1146 0
 • #1
  kvaser
  Level 7  
  Przymierzem się do zakupu pralko-suszarki (wiem temat był wielokrotnie wałkowany, jednak wydaje mi się, że jestem zmuszony założyć nowy temat. Jeśli odpowiedzi są w innym wątku bardzo proszę o linki)

  Wymagania
  Wymiary: ma się mieścić we wnęce o głębokości 57 cm, szerokości 60 cm (od lewej strony ściana, która może utrudniać otworzenie drzwiczek bardziej niż pod kątem prostym).
  Użytkowanie: około 10 razy tygodniowo, głównie opóźniony start, prania raczej intensywne
  Klasa energetyczna: lepsza niż D
  Cena: do 2000 zł (z bólem przeżyje 2200 zł, najwyżej nie będę jadł przez tydzień ;-))

  Przejrzałem kilka tańszych modeli:
  Indesit IWDE 7105 B EU
  (czytałem kilka opinie, że śmierdzi z niej podczas suszenia, czy ktoś może potwierdzić tą opinie?)
  Candy EVOW4853D, CANDY EVO W 4653 D-S
  (moim zdaniem za głębokie, podany wymiar nie obejmuje wystających drzwiczek i kabli, jeśli tak nie jest to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu, tylko jedną z nich udało mi się zobaczyć w rzeczywistości)
  Candy GC4 W 264D-S
  (ze zgrozą i niedowierzaniem przeczytałem w opiniach, że nie wyłącza pompy w przypadku braku wody, co kończy się jej spaleniem, czy to prawda?, jeśli tak to odpada ze względu na częste nieplanowane wyłączenia wody w budynku)

  CANDY CO4 W264-S
  (może być, ale nie wiem czy ewentualne problemy z pompą jej też nie obejmują, jak z drzwiczkami-czy ściana z lewej strony nie będzie utrudniała wkładania ubrań?, czy ktoś wie ile prądu zużywa suszenie?)

  Jak wygląda trwałość tych produktów i czy są to urządzenia w miarę łatwe do serwisowania? Może jeszcze jakieś propozycje?