Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh FT-4018 - sypie tonerem

fruwak78 04 May 2005 10:56 2310 8
 • #1
  fruwak78
  Level 11  
  Witam!
  Dostałem do serwisu właśnie taką kserokopiarkę i tak jak w temacie sypie mi tonerem, robi różne plamy przy większej ilości kopii plam z toneru jest coraz więcej. Może ktos juz miał takie problemy z tą maszyną to proszę o podpowiedz do czego się zabrać.
 • #2
  ritech
  Level 15  
  witam podaj więcej szczegółów , jaki ma przebieg , kiedy był zmieniany bęben , developer it.. sprzawdź czy te plamy są z tonera czy z developera , bo jak są takie ostre to developer do wymiany , jak to toner to wyjmij bęben , pod listwą czyszczącą jest listwa uszczelniająca , może ona jest pofalowana . i toner stamąd ucieka
  nara
  ritech
 • #3
  Woter
  Level 19  
  Witam.
  Temat był już poruszany, poszukaj na temat ricoh 4015, 4018, 4615, 4618 lub nowszej wersji 3813. to wszystko jedna rodzina i w zasadzie jeden i ten sam problem.
  pozdrawiam
  Woter
 • #4
  fruwak78
  Level 11  
  kopiarka ma 153000 kopii, bęben wygląda na dobry niewiem dokladnie ile zrobił kopii, ale to raczej mało prawdopodobne ze to przez bęben. wydaje mi się że to może byc ta listwa uszczelniająca, ponieważ jest bardzo pofalowana. wie ktoś może gdzie mogę kupić taką listwę bez autoryzacji ricoha? za wszelkie odpowiedzi z góry wielkie dzięki.
 • #5
  mario-sierra 2.3D
  Level 11  
  Witam.
  Niewiem czy dostałeś tą listwę uszczelniającą,ale i tajk podam Ci namiary na firmę która może to mieć.
  "PROCOPY" Wrocław tel.(071) 788-80-84, GG 760074 (PIOTR)

  Mają różne części i nie tylko.
  Pozdrawiam Mariusz.
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  To nie listwa !!! Po prostu te maszyny lubią jeść za dużo lub za mało tonera. Primo: Wymień deweloper, wyczyść na błysk , przywróć ustawienia fabryczne , zainicjuj deweloper. Secondo : Po fakcie ustaw kod 30 na 1 a 53 na ok. 125 - powinno być o.k. bo sterujesz dozowaniem ręcznie. Jak podnieszesz parametr kodu 53 w górę to będzie brała mniej tonera. Na sam koniec wywal filtr ozonowy z wentylatora z tyłu kopiarki. Musi działać i nie ma bata !!! Wbrew obiegowym opiniom to dobre kopiarki. Mam takich kilkadziesiąt i działają bez zarzutu !!!

  C.
 • #7
  tygellin
  Level 22  
  Filtr ozonu sobie odpuść , wywalenie go nic nie daje. najlepiej wymień nośnik i zainicjuj- jak podniesiesz próg to będzie ci nie dobijać- kolega post wyżej ma stare ricohowskie wiadomości - dawno nie aktualne. Kup toner Katuna , ustaw próg na 70 i naprzód. Dopiero jak będziesz miał problem z przedozowywaniem to podnieś próg wyżej. Ogólnie to największy badziew tej marki, i trzeba mieć dużą cierpliwość do tych kopiareczek.
 • #8
  lejk
  Level 15  
  A to ciekawe co pisze kolega w poście wyżej. Usuń filtr i to koniecznie . Zapchany powoduje że wentylator nie jest w stanie odprowadzić gorącego powietrza z kopiarki i efekt jest taki że developer szlag trafia choćbyś nie wiem czego tam do niego nasypał . I nie jest to bynajmniej ricohowska fanaberia . Rozmawiałem ostatnio z serwisantem z Irlandi i z Czech wszyscy w pierwszej kolejności pozbywają się filtra , ludzie których dzisiaj spotkałem na szkoleniu też o tym mówią i nie są to bynajmniej początkujący serwisanci . Ale wybór należy do ciebie . Powodzenia
 • #9
  drebin
  Level 28  
  Witam. Jeśli chodzi o zapchany filtr ozonowy to wywala się go nie dla tego że nie odprowadza ciepłego powietrza z środka tylko chodzi o odprowadzenie zjonizowanego powietrza z kopiarki aby wyeliminować przebicia elektrod. Kopiarka dobra dla klienta , który robi do 3 tyśięcy kopii w miesiącu.