Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CLP-350N - Reset drukarki CLP-350N

28 Paź 2014 00:08 1479 9
  • Poziom 9  
    Mam pytanie czy reset drukarki CLP-350N wykonuje się identycznie jak w CLP-300?
    I czy ma ktoś wsad z wyzerowanym licznikiem do CLP-350
  • Poziom 9  
    Mam problem: Kolory wszystko idealne tylko krzywo drukuje tekst. W czym tkwi problem?
    CLP-350N - Reset drukarki CLP-350N CLP-350N - Reset drukarki CLP-350N CLP-350N - Reset drukarki CLP-350N CLP-350N - Reset drukarki CLP-350N
  • Poziom 12  
    Wysiliłeś się trochę i czytałeś instrukcję obsługi?

CLP-350N - Reset drukarki CLP-350N

Ostatnia porada.
  • Poziom 9  
    Witam. Czytałem instrukcję i podejrzewam że to będzie problem z Laserem. W instrukcji piszą o module skanera a czy to jest laser czy bęben? Dziwne że przed czyszczeniem drukowała normalnie. Jak po uruchomieniu drukuje pierwszą stronę normalnie dopiero następna jest już zniekształcona. Jak bym miał drugą na podmianę to bym coś stwierdził.
  • Poziom 12  
    A czyściłeś przedmuchując czy odkurzając drukarkę? Może po prostu coś zabrudziło laser. Jak tylko czyściłeś to nie powinno być większych usterek.

Pierwszą drukuje normalnie od załączenia zasilania? od pierwszej strony pliku?
    Rozpinałeś jakieś kable? Obracałeś drukarkę na boki?
    Na czym polegało czyszczenie?
  • Poziom 9  
    Wszystko było czyszczone nic nie dmuchane powietrzem. Żadnego tonera pozostawionego nigdzie niema. Laser jest czysty jak lustro. Jeszcze mnie ciekawi dlaczego przy teście za pomocą programu EDC Jak puszczę test lasera słychać jak jęczy ten silnik jak odkurzacz. Może to być przyczyną.

Dodano po 31 [minuty]:

P_Zebzda napisał:
    A czyściłeś przedmuchując czy odkurzając drukarkę? Może po prostu coś zabrudziło laser. Jak tylko czyściłeś to nie powinno być większych usterek.

Pierwszą drukuje normalnie od załączenia zasilania? od pierwszej strony pliku?
    Rozpinałeś jakieś kable? Obracałeś drukarkę na boki?
    Na czym polegało czyszczenie?

Czyszczenie polegało na rozebraniu tonerów, wyczyszczeniu wywoływaczek i listw zgarniających, czyszczeniu pasa, i fusera. Drukarka była obracana na boki i przewody były rozpinane te od czyszczonych podzespołów. Jeszcze przed czyszczeniem fusera, drukowała normalnie. Nie widziałem żadnych zmian w druku tylko to że po wyjściu kartki zostawał odbity ślad. Okazało się że na rolce teflonowej jest coś przyklejone. Rozebrałem fuser wyczyściłem płynem do elektroniki i dopiero potem zaczęła tak świrować. Może być taka przyczyna że nałożony toner na papier po dostaniu się do utrwalacza przesunie się na kartce zanim go utrwali?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Tak jak pisałem post wyżej że ten silnik od lasera bardzo mocno go słychać wydaje dźwięki starego elektrycznego młynka do mielenia kawy. Ale dziwne że pierwsza strona po uruchomieniu jest idealna. Muszę chyba kupić drugą na części bo nic nie zdiagnozuje na 100%
  • Poziom 12  
    Może to głupie ale może coś da usunięcie i odinstalowanie sterowników i ponowna instalacja?

Zrobiłeś jak mówił Sługa WSI? Prześlij skan. Oznacz długopisem kierunek przetwarzania papieru.

Zakup innej na części to dobre posunięcie. Sam tak zrobiłem ze swoją CLP315 tym bardziej, że nie mogę sobie pozwolić na przestoje w drukowaniu.
  • Poziom 9  
    Drukarka drukuje takie strony już na stronach testowych bez podpięcia do komputera. Nie będzie to wina sterowników. Zrobię zdjęcia i się odezwę.