Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel- Filtrowanie z użyciem dat

28 Paź 2014 09:19 975 5
 • Poziom 23  
  Witam. Mam prośbę o udzielenie pomocy. Mam pewien plik który filtruje mi listę na podstawie dat. W tym kodzie mam zastosowany taki warunek:

  Kod: vb
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  ...ten warunek filtruje mi daty które są już nieważne. Ja potrzebuję zastosować jeszcze inny warunek do filtrowania tak aby przefiltrowało mi daty na podstawie konkretnego miesiąca i roku bez względu na dzień jaki jest w dacie. Myślałem aby do tego warunku zastosować dwa okna ComboBox, jedno do wyboru miesiąca a drugie do wyboru roku, i na podstawie tego jaki wybiorę miesiąc i rok to takie daty zostaną przefiltrowane. Bardzo proszę o pomoc
 • Poziom 35  
  Jakiej pomocy oczekujesz?
  Gotowego rozwiązania?

  Czy podpowiedź: DateTime.Month rozwiązuje problem?
 • Poziom 23  
  Nie ja nie chcę żadnego gotowca. Wcześniej nie mogłem wstawić tego co już mam bo pisałem temat na szybko. W dalszym ciągu nie wiem jak to rozwiązać. Mam w oknie UserForms jak widać dwa pola do wyboru rodzaju daty:

  1. txtMiesiac - do wyboru miesiąca
  2. txtRok - do wyboru roku

  Excel- Filtrowanie z użyciem dat

  Poniższym kodem chcę przefiltrować daty na podstawie wybranego miesiąca i roku niezależnie od tego jaki dzień jest w filowanych datach. W kodzie gdzie są znaki zapytanie nie wiem co wstawić aby osiągnąć cel

  Kod: vb
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod
 • Poziom 35  
  Ja bym sprawdził DateTime.Month z innym DateTime.Month.
 • Poziom 23  
  Nic mi nie wychodzi. Próbuję zastosować DateTime.Month, w sumie to nie wiem jak to zrobić i przeszukuję google ale wszytko co znajduję nie jest pomocne. Może jednak mogę poprosić o jakiś przykład jak to zrobić?
 • Poziom 23  
  Udało mi się rozwiązać problem. Niestety nie potrafię wykorzystać DateTime.Month, a dziś rano trochę pokombinowalem i dałem warunek jak poniżej i działa rewelacyjnie:
  Kod: vb
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod