Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saab 9-3 1.8 122 km spalanie oleju

daniel740 28 Oct 2014 10:58 2511 7
    daniel740
    Level 10  
    Witam mój Saab 9-3 1.8 122 km prawdopodobnie zaczyna spalać olej, wycieków nie ma żadnych trochę kopci na zimnym ale jak się rozgrzeje to już nie kopci, ostatnio dolałem ponad prawie 0,7l oleju na 1500 km podejrzewam uszczelniacze zaworowe czy mogę mieć rację? i w takim razie ile może wynosić koszt naprawy i wymiany takich uszczelniaczy?
    markslew
    Level 27  
    Mogą być uszczelniacze zaworowe ale i kompresję zmierz czy to nie pierścienie.
    daniel740
    Level 10  
    a jaki może być koszt uszczelniaczy z robocizną bo słyszałem ze przy tym wypada wymienić rozrząd a u mnie za 10 tys km muszę wymienić już rozrząd. opłaca się to w ogóle robić czy lepiej sprzedać samochód. ?
    daniel740
    Level 10  
    a możliwe jest że olej ucieka bagnetem? bo zauważyłem, że mam strasznie zapocony w oleju osłonę bagnetu tę rureczkę
    markslew
    Level 27  
    Dmucha z korka wlewu oleju spalinami?
    daniel740
    Level 10  
    wydaje mi się, że trochę tak bo samochód nie kopci tak jak na filmach z uszkodzonymi uszczelniaczami ;/ z rana na zimnym przy niskich temperaturach może puscic chmurke mała ale nie tak że chmura dymu za nim wiec to mnie zadziwia mechanik powiedział zebym obserwował i dolewał ale nie chce jezdzic i dolewać olej chce znaleźć przyczynę i ja usunąć
    markslew
    Level 27  
    Na jaki kolor kopci? Bo jak olej spala to na niebiesko wyraźnie.
    daniel740
    Level 10  
    jak zakopci to na szaro ale to zakopci tylko po pierwszym dodaniu gazu na zimnych a tak to nie kopci wiec nie mam pojęcia gdzie znika mi ten olej ;/ wycieków nie ma bo dokładnie sprawdzałem stał dwa dni i ani kropki oleju..