Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - nie można otworzyć plików, folderów, aplikacji

28 Paź 2014 11:28 1629 2
  • Poziom 8  
    Pracuję na laptopie z Winows 7 64 i wczoraj nagle pojawił się problem z jakim nigdy jeszcze się nie spotkałem. Klikając dowolną aplikację pojawia się komunikat, że system Windows nie może otworzyć tego pliku. Klikając folder dokumenty pojawia się to samo. Po kliknięciu Start, foldery dokumenty, obrazy i filmy zamieniły się na nazwy dokumenty.library-ms itp. Znalazłem kilka porad m.in by pobrać i uruchomić default_exe.reg ale nie mogę jej otworzyć jak każdej innej aplikacji. Inna poradą jest uruchomienie systemu w trybie awaryjnym i w panelu sterowania cofnięcie systemu. Niestety nie mogę wejść w panel sterowania - " Z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności..." Jeszcze wczoraj gdy miałem podłączony pendrive, komputer go wykrywał ale nie mogłem niczego na nim otworzyć, dzisiaj go nie wykrywa natomiast mysz usb działa. Ikonka mocy sygnały wi fi na pasku ikon systemowych zamieniła się na ikonkę Nie połączono, mimo tego internet działa. Bezpośrednie uruchomienie przeglądarki również jest niemożliwe, udało mi się jednak ją otworzyć korzystając z opcji " użyj usługi sieci WEB do znalezienia odpowiedniego programu" po próbie otwarcia czegokolwiek . Zależy mi na zgraniu danych z dysku ale jak widać wszystko siadło i nie potrafię znaleźć w internecie takiego samego problemu i jego rozwiązania.
    Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
  • Spec od komputerów
    Uruchom komputer z plyty instalacyjnej W7 lub Recovery dla W7 (dostepne na google) i tam skorzystaj z przywracania systemu.
  • Poziom 8  
    Pomogło, dzięki.