Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother 5250DN - Awaria Grzałki

DukeMZ 28 Oct 2014 11:34 777 0
    DukeMZ
    Level 11  
    Witam! Mam problem z moim 5250DN. Mianowicie, przed chwilą podczas drukowania ułamał się mały tryb w tylnej pokrywie służący do napędzania rolek do wysuwania papieru. Przykleiłem to na miejsce tak jak ma być, po czym poskładałem drukarkę (w celu zlokalizowania przyczyny usterki musiałem wyjąć moduł utrwalacza), włączam, zapalają się wszystkie diody na chwile na żółto, potem zgasną kontrolki od tonera/bębna/papieru, po czym zapala się na chwile zielona, rusza wentylator i kontrolki mrugają na zółto a kontrolka status miga na czerwono. Drukarkę wykrywa w komputerze. Co może być przyczyną tego problemu? Działała jeszcze 5 minut temu bez objawów jakiejkolwiek awarii poza tym, że urwał się ten tryb bez którego dalej drukowała tylko nei wyrzucała papieru...

Po wciśnięciu równocześnie GO i CANCEL zapala się kontrolka TONER i świeci na czerwono dioda STATUS. W instrukcji serwisowej doczytałem, że jest to błąd grzałki. Mam teraz 3 pytania:

1) Jaki opór na stykach zasilania powinna wykazywać grzałka? (może ją gdzieś przerwałem przez przypadek) zmierzyłem 5.4Ohm

2) Jaki opór powinny posiadać termistiry (chyba termistory) które ślizgają się po wałku utrwalacza i są z nich wyprowadzone 2 przewody za kończone 2 wtyczkami (czerwona i biała). Zmierzyłem jakieś bardzo duże wartości rzędu kilkunastu Kohm, opór malał wraz z ogrzewaniem elementu, przewody i połączenia sprawne.

3) Czy przyczyną tej usterki może być wyjechany do zera licznik fusera? Wyzerował się jakieś 3000kopii temu ale działał dalej poprawnie

Próbowałem postępować zgodnie z instrukcją czyli zostwiłem drukarkę włączoną na 10minut, nic to nie dało. Drukarka reaguje na komendy serwisowe (udało mi się ją przygotować do resetowania liczników, przyciśnij, włącz, puść przyciśnij, otwórz pokrywę, zmów różaniec, stań na jednej nodze itp), tylko nie znajdę nigdzie programu MAINTE.EXE żeby wyzerować liczniki.