Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT2831 miernik częstotliwości - nie działa

leszeksz2 28 Paź 2014 11:41 2439 6
  • #1 28 Paź 2014 11:41
    leszeksz2
    Poziom 16  

Witam.
    Jakiś czas temu kupiłem kit AVT2831 miernik częstotliwości http://serwis.avt.pl/manuals/AVT2831.pdf
    Niedawno go złożyłem i po uruchomieniu okazało się że nie działa. Na wyświetlaczu nic nie ma i grzeje się mocno stabilizator. Zorientowałem się że podłączyłem źle taśmę do wyświetlacza. Po prawidłowym podłączeniu na wyświetlaczu widać tylko
    czarne prostokąty w dolnym rzędzie. Wyjęcie scalaków też nic nie zmienia na wyświetlaczu.
    [img] AVT2831 miernik częstotliwości - nie działa [/img]

Co mogło się uszkodzić, jak sprawdzić czy sprawny jest wyświetlacz, procesor?

1 6
  • #3 29 Paź 2014 02:45
    leszeksz2
    Poziom 16  

Na razie wolałbym nic nie wgrywać do procka ponieważ nie mam programu do tego miernika.

0
  • #4 29 Paź 2014 06:42
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

No to pozostaje Ci "przepikać" połączenia między wszystkimi elementami, zwłaszcza między uC a wyświetlaczem. Może masz zwarcie np. na linii RESET. Słowem - sprawdź dokładnie, czy Twój układ zmontowany jest zgodnie ze schematem.

0
  • #5 31 Mar 2015 21:11
    andpak
    Poziom 13  

Witam!
    Odnowię temat w sprawie tego miernika. Chodzi mianowicie o

"Kto chce wprowadzić offset częstotliwości mierzonej (skala do TRX-a)
    może to uczynić, modyfikując program (w programie zaznaczono komentarzem miejsce, gdzie należy dokonać stosownej korekty). Należy pamiętać, aby podać częstotliwość tyle razy mniejszą, ile wynosi podział preskalera z uwzględnieniem poprawki na częstotliwość rezonatora." (fragment z opisu miernika)

Wymieniony miernik chcę wykorzystać jako wyświetlacz w odbiorniku radiowym. Chcę aby w wyświetlaczu pokazywana była częstotliwość danej stacji np.: 93.00 MHz. Offset po podłączeniu poprzez heterodynę jest 10 700 000 Hz. Nie wiem jak to wszystko przeliczyć aby po wgraniu do uc miernik prawidłowo wskazywał poszczególne stacje radiowe. Może ktoś pomoże. :cry: Z góry dziękuję.

1
  • #6 03 Kwi 2015 19:11
    leszeksz2
    Poziom 16  

Problem się rozwiązał tak.
    W serwisie sprawdzili i okazało się że procesor siadł. Kupiłem drugi, założyłem i działa. Pomyślałem aby sprawdzić poprzedni. Włożyłem i też działa. Więc chyba procesor sam się naprawił :wink:

0
  • #7 11 Sie 2015 18:06
    Jaco456
    Poziom 13  

Witam. Odkopię temat, ponieważ mam problem ze swoim egzemplarzem. Miernik jest złożony, włącza się poprawnie, wyświetlacz pokazuje "Pomiar 00.000mHz" czyli tak jak ma być. Problem dotyczy kalibracji miernika. W instrukcji pisze, że na pinie 10 trzeba ustawić nap. około 1.4 - 1.6v. Sondę pomiarową utworzyłem z kabla koncentrycznego i na jego końcu zamontowałem cewkę z drutu 0.7mm, 3 zwojową. Uruchmiłem radio i przystawiłem cewkę do cewki w radyjku i próbuję kalibrować ale nie mogę ustawić poprawnej częstotliwości. Jak jest jakaś to strasznie niestabilna i po odciągnięciu od cewki radia nie znika z wyświetlacza i oscyluje w zakresie 200mhz. Dziwne.
    Czy robię coś źle, czy miernika nie można w ten sposób kalibrować? Instrukcja mówi, że należy użyć generatora (może być kwarcowy) ale myślę, że tak też można, w końcu do tego ma mi służyć.

0