Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD SONY DVP-S 335 - nie czyta płyt

puncio1 04 May 2005 11:24 1374 2
    puncio1
    Level 24  
    Mam taki odtwarzacz do zrobienia nie czyta płyt DVD ani audio kompletnie zadnych. Laser wyczyściłem ale bez efektu płytę obraca laser świeci ale po czasie komunikat NO DISC proszę o pomoc co to może być?
  • Helpful post
    manyzg
    Level 20  
    Temat byl juz omawiany.Pod napedem masz plytke z cyfrowka.Musisz wykrecic naped z nia i pod spodem bedziesz mial kolo siebie dwa pomaranczowe bezpieczniki(smd,sa to 0.8A)Jeden z nich jest walniety.Zrob zworke i powinien ci zaczac czytac plyty.Ale jest to na kilka miesiecy,gdyz laser jest juz troszke zuzyty.
    puncio1
    Level 24  
    Faktycznie był przepalony jeden z bezpieczników pod płytą lasera. Płyty zaczoł już czytać ale nie wszystkie na niektórych wyskakuje błąd C-13 czyli zabrudzona płyta płyty są oki. Próbowałem regulować PR pod laserem ale dokładnie to samo. Mam pytanie do kolegów czy jest jakiś sposób aby stwierdzić czy to na 100% laser?
    Jeśli tak to proszę o podanie tego sposobu.Weszłem w ustawienia serwisowe czas godzin pracy lasera podaje CD-100h, DVD-238h.
    Jest tam też w opcjach parametr ustawienia ostrości lasera tylko niewiem czy tam sie wkłada specjalne płyty czy byle jakie proszę o pomoc .