Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TH-42PV80PA - Czarny pas na środku, dobór zastępczej matrycy

gienek1939 28 Paź 2014 17:53 1527 6
  • #1 28 Paź 2014 17:53
    gienek1939
    Poziom 9  

Witam,
    szukałem na internecie oraz tutaj informacji na temat czarnego pasa w Panasonic TH-42PV80PA.
    Na środku mam czarny pas od góry do dołu, czyściłem taśmę lecz to nie pomogło, poza tym wszystko w tv jest ok.
    Teraz moje pytanie czy ktoś mógłby mi doradzić czy jest sens kupować martycę ? szukałem ale nigdzie nie znalazłem gdzie mógłbym kupić do tego modelu, czy może podejdzie od jakiegoś innego modelu ?
    Z góry dziękuję za rady

0 6
  • #2 28 Paź 2014 18:10
    mirex
    Poziom 43  

"Czyściłeś" i nie wiesz jaką masz matrycę? ;) Co cię model TV obchodzi, czy nawet marka?

gienek1939 napisał:
    czy jest sens kupować martycę

Dla mnie nie ma, ale to twój TV i twoja kasa. Dlatego takie pytania uważam za dziwne co najmniej. ;)

0
  • #3 28 Paź 2014 22:36
    gienek1939
    Poziom 9  

A czy mógłbyś powiedzieć dlaczego wg Ciebie nie ma sensu kupować ? jakie mniej więcej są koszty matryc orientujesz się może ? czyli co tak naprawdę tylko strikte jeden model matrycy podejdzie ten który jest obecnie w tv ? nie można jakiejś innej, zamiennika tańszego, podróbki ? ;)

1
  • #4 29 Paź 2014 09:06
    geco
    Poziom 24  

Realia są takie że nawet serwis Panasonica nie sprzedaje matryc.Zamiennika nie ma.
    Tylko rynek wtórny ale raczej jest to mało prawdopodobne.

0
  • Pomocny post
    #5 29 Paź 2014 10:38
    Serwis1

Poziom 23  

Dlaczego nie, niedawno sprzedałem taki właśnie panel za marne 100zł kupujący dzwonił po zamontowaniu ze działa jak nowa, choc był przekonany ze za takie pieniądze to będzie śmieć.
    Tv kiedyś odkupiłem bo potrzebowałem akurat taki zasilacz, od klienta któremu serwis Panasonica nie uznał gwarancji że niby zalany był cieczą, na szczęście taśmy matrycy były ok
    W tym modelu nie raz to już widziałem że skrapla się woda, radzę rozmontować wszystko co przeszkadza (main i te wszystkie blachy) i sprawdzić dokładnie "dolne" taśmy/listwę od panela i gniazda w które są wpięte tam często jest straszna zielenizna.

-1
  • #6 29 Paź 2014 11:39
    geco
    Poziom 24  

Serwis1 napisał:
    straszna zielenizna.

To jest po tym jak Panie domu psikają po panelu płynem do mycia szyb a za nim zdążą wytrzeć panel większość zacieka za obudowę i robi się "zielenina".

-1
  • #7 01 Lis 2014 10:25
    gienek1939
    Poziom 9  

Serwis1 napisał:
    .... radzę rozmontować wszystko co przeszkadza (main i te wszystkie blachy) i sprawdzić dokładnie "dolne" taśmy/listwę od panela i gniazda w które są wpięte tam często jest straszna zielenizna.

Robiłem tak, odkręciłem tylną osłonę, każdą taśmę boczną i dolną wypiąłem, przetarłem i wpiąłem, widać, że centralna taśma na dole sprawia tą usterkę (czarny pas) gdy ją nacisnąłem pas stawał się różowy, a następnie czarny i tak pozostawał...

Czyli czytając wasze komentarze Panowie dochodzę do wniosku, że chyba już sam nic nie zdziałam. Jedynym rozwiązaniem będzie czekanie czy ktoś nie wystawi uszkodzonego ze sprawną matrycą lub samej matrycy, bądź czy ktoś nie będzie potrzebował do niego części wtedy mu sprzedać.

0
  Szukaj w 5mln produktów