Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

powietrze w instalacji, ratunku

28 Paź 2014 18:06 1788 6
  • Poziom 14  
    Witam, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, w instalacji co układ otwarty gromadzi się duzo powietrza w instalacji. Podczas pracy pompa nie podaje wody cieplej dalej jak do pierwszego grzejnika. Zacznę od początku, instalacja układ otwarty obieg wymuszony. każdy z grzejników ma zawory i odpowietrzniki. W tym samym pomieszczeniu co kocioł jest jeden grzejnik do którego dociera woda, za nim rury idą do góry na ponad dwa metry i za ok 1,5 metra schodzą w dol do grzejnika w łazience. Ta sama sytuacja jest z drugiej strony, za kotłem podniesienie rur pionowo na ponad dwa metry które idą po przedpokoju i w pierwszym pomieszczeniu schodzą w dol i do pozostałych grzejników idą już przy podłodze. Problem jest taki ze tylko grzejnik w kuchni czyli pierwszy jest ciepły, dalej rury zimne, wiem ze jest to wina powietrza i tu mam do tego pytanie. Jak moge rozwiązać kwestie powietrza w instalacji podczas napełniania? Czy wstawienie odpowietrznikowi automatycznych na tych najwyższych miejscach rozwiąże ten problem i instalacja będzie poprawnie działała? Jest jeszcze jedna kwestia odnośnie napełniania instalacji, napełnianie jest przy zaworze spustowym dol kotła. Czy to jest poprawne i nie było by lepiej zrobienie tego w innym miejscu np łazienka na rurze powrotnej? Proszę o pomoc. Instalacja jest u znajomego a zaczyna sie sezon grzewczy. Dla rozeznania zalanczam rysunek instalacji powietrze w instalacji, ratunku
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Jerzykowski Naczynie jest połączone poprawnie. Na rysunku nie zaznaczono gdzie jest pompa więc nie wiadomo czy przelewa przez naczynie.

damieen25 Musisz dać odpowietrzniki w najwyższych punktach instalacji. Poza naczyniem oczywiście:-)
    Zaznacz na rysunku gdzie jest pompa
  • Poziom 14  
    Witaj, pompa jest na odgałęzieniu, przed pompa filtr zawór pompa zawór. Chodzi mi o te dwa wysokie odcinki rur czy moze tam być odpowietrznik i gdzie najlepiej zrobić nabijanie instalacji? w łazience przy grzejniku na rurce powrotu?

Dodano po 1 [minuty]:

powietrze w instalacji, ratunku
  • Poziom 14  
    Ok wprowadzę zmiany i odpowietrzniki automaty na rurach. Rury u dołu po obu stronach są na tej samej wysokości. Czyli nabijanie instalacji jest dobrze?

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Zbiornik ma 3 podlaczenie.