Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Gio S5660 -

TSNG 28 Paź 2014 18:22 444 6
  • #1 28 Paź 2014 18:22
    TSNG
    Poziom 10  

Witam,

Mam smartfona jak w temacie który krótko mówiąc kopnął w kalendarz (dla zainteresowanych wieczorem podpiąłem go do ładowania a rano już na nic nie reagował...) i chciałem się pobawić jego podzespołami.

Pytanie jest takie: Jak zidentyfikować niedziałające elementy i gdzie znaleźć specyfikacje działających.

Nadmienię że najbardziej interesuje mnie ekran i kamera, są na taśmach więc wystarczy je po prostu odpiąć a nie jestem na tyle głupi żeby myśleć że dam radę odlutować oporówką elementy SMD z płyty głównej bez uszkodzenia...

Gdyby ktoś się znał czysto teoretyczne pytanie: Ktoś ma zielone pojęcie co się z tym telefonem mogło stać? ja osobiście podejrzewam "oprogramowanie uceglające po gwarancyjne"

0 6
  • #2 28 Paź 2014 18:44
    rekinisko
    Poziom 22  

Podzespołami możesz się tak pobawić, np żonglowanie kamerą i ekranem. Nic nie zrobisz z tymi podzespołami, nie dysponujesz nawet sprzętem by dolutować się do wyprowadzeń jakiejkolwiek taśmy. Krótko mówiąc, szkoda rozbierać telefon. Wyciągnij baterię i daj mu chwilkę, może ryszy. Oddaj do serwisu lub sprzedaj jako uszkodzony i będziesz miał na lepszą lutownicę. Obecnie pracuję na dziale samsunga i zapewniam, że nie ma czegoś takiego jak padające oprogramowanie po dacie gwarancji. Pozdrawiam.

0
  • #3 28 Paź 2014 19:01
    TSNG
    Poziom 10  

Ok, krytyka odebrana..

Jak już wspomniałem ekran i kamera są wpięte na taśmach a nie wlutowane więc wystarczy je wypiąć i nie muszę nic wylutowywać, jedyne co będe potrzebował później do "żonglowania" to właśnie złącze kompatybilne z taśmą i specyfikacje żeby wiedzieć na jakich podzespołach zrobić układ obsługujący te elementy.

Uprzedzając kolejną krytykę.. nie, nie zrobię całego kompa ale ekran do raspberry pi można wykorzystać.

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć jak sprawdzić czy ekran i kamera są sprawne więc znowu pytam, wie ktoś jak to sprawdzić?

0
  • #4 28 Paź 2014 19:05
    rekinisko
    Poziom 22  

To nie krytyka tylko ocena możliwości sprzętu. Jeżeli pada płyta główna sama z siebie to ekran i kamera są dobre. Jeżeli masz gotowca pod malinkę to oczywiście jak najbardziej. Jeżeli nie poddasz się na etapie konektora to mogę podesłać rozpiskę wyprowadzeń.

0
  • #5 28 Paź 2014 19:12
    TSNG
    Poziom 10  

Byłbym bardzo wdzięczny za wyprowadzenia :)

A jak kolega w serwisie samsunga pracuje to może podpowie co mogło być przyczyną awarii?
    Bateria jest sprawna (to nie trudno sprawdzić) a jest faktycznie uceglony.. Przegrzanie? Zwarcie?

0
  • #6 28 Paź 2014 19:23
    rekinisko
    Poziom 22  

Jasnowidzem nie jestem, nie mam go w ręku :) Układ scalony od zasilania pada najczęściej, można go wymienić nawet w domu jeżeli dysponujesz gorącym powietrzem.

0
  • #7 28 Paź 2014 23:02
    TSNG
    Poziom 10  

Ja nie dysponuje ale znajomy już tak, w sumie można by zaglądnąć tylko znów pytanie jak układ sprawdzić? podłączyć zasilanie i sprawdzać styk po styku gdzie gubi napięcie? W sumie jak układ jest przepalony to powinien przerywać obwód i chyba nic miernikiem nie sprawdzę...
    W każdym razie czekam na wyprowadzenia dla kamery i ekranu, coś czuję że z telefonu i tak już nic nie będzie...

0