Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bmw e36 coupe - Po swapie silnika brak komunikacji ze sterownikiem AirBag

Banasiewicz02 28 Oct 2014 19:47 1839 4
Texa Poland
 • #1
  Banasiewicz02
  Level 31  
  Witam mości panowie i panie,problem moim z którym nie mogę sobie dać rady jest najmojsza bmw e36 coupe po swapie motoru z 1.8IS na 2.8i. Prawdopodobnie właśnie po tym swapie czyli przełożeniu kompletnego silnika razem z wiązką pojawił się problem z komunikacją testerem diagnostycznym z poduszką powietrzną. Sama poduszka działa sterownik(temic pod tylną kanapą)jest sprawny oraz włożony do innego e36 z podobnego rocznika łączy się w innym samochodzie z testerem bez problemu.Przypuszczam że przy przekładaniu wiązek ktoś dał ciała i gdzieś po drodze pominął przewód do komunikacji właśnie ze sterownikiem airbag. Z chęcią sam bym to ogarnął jednak w tym całym internetowym śmietniku milionów schematów do różnych aut nie jestem w stanie akurat znaleźć schematu pinów sterownika Temic z rocznika 95-97 oraz schematu na którym pinie w złączu okrągłym odbywa się komunikacja właśnie z tym sterownikiem. Dlatego jeśli ktoś z was może poratować schematem pinów sterownika srs oraz schematem złącza lub cennymi wskazówkami jak ten problem rozwiązać to z góry dziękuje.
 • Texa Poland
 • Helpful post
  #2
  spinacz
  Level 41  
  Diagnostyka jest na 9 pinie sterownika poduszki a w gnieździe diagnostycznym na 20 pinie.
 • Texa Poland
 • #3
  Banasiewicz02
  Level 31  
  Dziękuje kolego za szybką reakcję,w takim razie prześwietlę wiązkę i ewentualnie dorobię przewód od pinu 9 sterownika do pinu 20 gniazda pod maską i komunikacja znów będzie możliwa.
 • #4
  konary
  Level 11  
  A jak się ma diagnostyka w bmw 5 e39 150km z 02.1999r. Chodzi mi o połączenie diagnostyczne między sterownikiem poduszek a gniazdem diagnost. 20 pin

  Z góry dziękuję
 • #5
  Banasiewicz02
  Level 31  
  Problem faktycznie leżał w braku połączenia biało różowego przewodu między pinem 9 sterownika a pinem 20 złącza diagnostycznego toteż doraźnie puściłem przewód tymczasowo aby tylko wykasować błędy sterownika,błędy wykasowałem poduszka zgasła i przewód zdemontowałem. Kiedyś będę musiał zajrzeć do wiązki pod maską i zrobić to tak jak powinno być fabrycznie lecz póki co doraźnie błędy skasowane poduszka nie świeci tak więc problem został rozwiązany dziękuję wszystkim za pomoc.