Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firmware/usterka - dziwne objawy.

EddieTheHead 28 Paź 2014 21:23 375 4
  • #1 28 Paź 2014 21:23
    EddieTheHead
    Poziom 5  

Witam
    Mam bardzo dziwny problem z komputerem od znajomego (poprosił żebym mu naprawił)
    A więc od jakiegoś czasu komputer mu się wyłączał w trakcie gry w jakieś bardziej wymagające pozycje (jak na Radka 9550) obstawiałem zasilacz/kartę graficzną, bo miał wiele problemów z kartą grafiki i sterownikami ( tu też jest ciekawy problem)
    Ale w pewnym momencie komputer (na standardowych ustawieniach BIOS) wyłączał się kilka minut przy starcie, przy włączeniu kompa, żeby coś działało to trzeba było stukać F1 i wczytywać ustawienia. W serwisie wymienili mu baterie na płycie ale nic to nie dało. Przestawiłem BIOS na bezpieczne ustawienia i już nie było problemu komputer śmiga, ale pozostał problem ze sterownikami. Mówił mi coś o wirusach, przejrzałem mu raporty, i wirusy rzeczywiście były w folderze system32, wszystkie zainfekowane pliki miały w nazwie ati, więc znowu coś z kartą graficzną. Pierwszy raport był z sierpnia i wirusy niby skasowane, potem był kolejny po kilku dniach i nie było nic. W raporcie z września znowu pojawiły się te same zainfekowane pliki! Tylko że tajemnicą jest dla mnie jak się one znowu tam znalazły, znajomy nie ma internetu i korzysta tylko z oryginalnych płyt, gry dodawane do czasopism, z CDA głównie, przeskanowałem te płyty i wszystkie czyste. Twierdzi że format nie pomógł i ciągle były te wirusy. Sprawdziłem pobieżnie kartę graficzną i 3d markiem i pamięć video z płyty Ultimate Boot CD i nie było problemów na bezpiecznych ustawieniach. Na ustawieniach zwykłych nie dało się zrobić kompletnie nic, ciągłe resety. Dzieje mu się tak od ok pół roku z tymże wcześniej te resety były co np. 15 min, co godzine dopiero od niedawna są ciągłe. Odkąd pojawiły mu się te wirusy, były tam wgrywane różne sterowniki i dwa razy komputer formatowany.
    Nie mam zielonego pojęcia w czym może być problem, niby jest możliwość że wirus może się przedostać do BIOSu karty, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

• #3 29 Paź 2014 18:35
    EddieTheHead
    Poziom 5  

MemTest mam na Ultimate Boot CD jak dobrze pamiętam. Zrobię testy w weekend i opiszę efekty, ale żeby nie zakładać nowego tematu, ile może kosztować miernik, nie chińska chińszczyzna, ale też nic za kwotę zaporową, bo w temacie mierników jestem kompletnie zielony i nawet jak będę kupował to za bardzo nie wiem za czym mam się rozglądać.

• #4 29 Paź 2014 18:42
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Taki multimetr wystarczający do pomiaru napięć zasilacza w PC kupisz już za około 20-25zł.

• #5 29 Paź 2014 18:43
    safbot1st
    Poziom 43  

Może nawet być

EddieTheHead napisał:
    chińska chińszczyzna

za 10zł. Powinien w miarę prawidłowo pokazywać. Pomiary do wykonania i tak są mocno poglądowe, bo tanie mutlimetry mają niską ilość pomiarów na sekundę.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo