Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Kiepski d德i瘯 w Alanie 38

28 Pa 2014 21:43 984 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam Alana 38 i mam z nim problem dotycz帷y wyrazisto軼i d德i瘯u.Alan odbiera wszystko ale d德i瘯 z g這郾ika jest kiepskiej jako軼i,czasami ci篹ko rozszyfrowa co kto m闚i.Jak kto nadaje z daleka te go ci篹ko zrozumie, og馧em m闚i帷 taki szumofon. W g這郾iczku brak niskich d德i瘯闚, raczej przewa瘸j wysokie, kt鏎e 陰cz帷 si jeszcze z szumami zag逝szaj nieco odbi鏎.Chcia豚ym wiedzie czy te alany mia造 takiej kiepskiej jako軼i d德i瘯 czy te jest to spowodowane zepsutym g這郾iczkiem czy te wzmocnieniem.Wiem, 瞠 musz kupi nowy g這郾ik i w moim wypadku jaki by豚y najlepszy?

P.S.
    Moja zabawkowa ''kr鏒kofal闚ka''- CB NS 881, ma lepsz jako嗆 odbieranego d德i瘯u ni ten Alan ,wi璚 jest to troch dziwne ;)
  • R.I.P. Zas逝穎ny dla elektroda
    Witam.

Problem闚 zniekszta販e w g這郾iku mo瞠 by wi璚ej.

- dioda detekcyjna
    - uk豉d wzmacniacza m.cz. KIA7217
    - autotransformator (g這郾ikowy/modulacyjny) przegrzany ze spalonymi uzwojeniami
    - zatarty g這郾ik

Do嗆 prostym sposobem mo瞠sz sprawdzi i wykluczy par tych podpowiedzi.

Kiepski d德i瘯 w Alanie 38

- uk豉d KIA7217 - sprawdzi napi璚ie na n騜ce 10 gdzie powinno by oko這 po這w napi璚ia zasilania jak na n.1 .
    - g這郾ik - pod陰czy inny dowolny na wyj軼ie EXT i pos逝cha czy jest zniekszta販enie.
    - autotransformator - wylutowa dwa kondensatory i po陰czy je ze sob lub pod陰czy dodatkowy kondensator od n. 10 do g這郾ika (+ do n.10 a - minus C do g這郾ika).

Kiepski d德i瘯 w Alanie 38

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    No prosz ci, nie r鏏 diagnozy nie otwieraj帷 obudowy. Jak stwierdzi貫 uszkodzenie g這郾ika? Po szumach?
    Warto my郵 sprawdzi czy chodzi w zerach.
  • Poziom 9  
    Witam.Dzi瘯i za odpowiedzi Panowie.Sprawdzi貫m radio za pomoc instrukcji od SP5ANJ,jednak wszystko okaza這 si sprawne,wi璚 kupi貫m nowy g這郾iczek(kosztowa mnie 6.50 z) i d德i瘯 jest o wiele lepszej jako軼i ni poprzednio a ponadto zamontowa貫m w radyjku gniazdko na ma貫go jacka bo w mojej wersji oryginalnie takiego nie by這.
    Pozdrawiam

Moderowany przez Mirek Z.:

Ostrze瞠nie - za brak poprawy pisowni w pierwszym po軼ie i podobn w tym. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13.