Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sl-ps620a technics - wzmacniacz kenwood ka 550. jak podłączyć do laptopa

pitercyklop1 28 Paź 2014 21:54 669 2
  • #1 28 Paź 2014 21:54
    pitercyklop1
    Poziom 5  

Witam, proszę o pomoc gdyż jestem laikiem, a fajny sprzęt odziedziczyłem po ludziach którzy się wyprowadzili z mieszkania, a mianowicie.
    Odtwarzac CD: Technics sl-ps620a
    wzmacniacz: Kenwood ka 550.

Jak takie cacko mogę połączyć z latopem/ telefonem, żeby fajnie wszystko grało. Music być to przejściówka z AUX na jakiś zwykły kabel, np. mini jack? I czy musi być jakiś konretny, żeby była lepsza jakość muzyki?

0 2
  • Pomocny post
    #2 28 Paź 2014 22:30
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Wystarczy pierwszy lepszy RCA - minijack. Nic lepszego na lepszym kablu nie usłyszysz, szczególnie z telefonu ;) .

0
  • Pomocny post
    #3 30 Paź 2014 18:29
    DjMapet
    Poziom 42  

A dokładniej, wyjście słuchawkowe laptopa, połączyć z wejściem AUX wzmacniacza, kablem TRS 3,5mm - 2xRCA, np. takim: http://muzyczny.pl/27696_zdjecie_Hot-Wire-Kabel-2xRCA-1x-mini-Jack-TRS-15-m.html
    Nie musi to być kabel za 150 PLN, ale lepiej - ze względu na niską trwałość - też nie kupować takiego za 3 PLN. Wystarczy taki za 7-12 PLN.
    Co do podłączenia telefonu, to też do wejścia AUX, tyle że musisz użyć kabla ze złączem takim, jakie ma telefon na wyjściu.
    Odtwarzacz CD, podłączysz do wejścia CD wzmacniacza, kablem 2xRCA - 2xRCA.
    Oczywiście, musisz wcisnąć odpowiedni przycisk, selektora wyboru źródła sygnału, na frontowym panelu wzmacniacza.

Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo