Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha A-960 - Układ zasilania transformatora po stronie pierwotnej

28 Paź 2014 21:58 1353 9
  • Poziom 15  
    Witam. Potrzebuje pomocy w naprawie wyżej wymienionego sprzętu dokładniej chodzi o układ zasilania, płytki regulujące napięcie pierwotne transformatora. Wzmak trafił do mnie z spalonymi (dosłownie) płytkami. Chciałbym go naprawić montując najlepiej nowe płytki ale z tym będzie pewnie problem, dlatego mam pytanie czy da rade uruchomić ten wzmacniacz bez tej elektroniki na wejściu? jak tak to jak? Jeśli nie to prosił bym o wyraźny schemat lub oraz zdjęcia płytek po obu stronach może uda mi się odbudować układ. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    pawelszostkiewicz napisał:
    Witam. Potrzebuje pomocy w naprawie wyżej wymienionego sprzętu dokładniej chodzi o układ zasilania, płytki regulujące napięcie pierwotne transformatora. Wzmak trafił do mnie z spalonymi (dosłownie) płytkami. Chciałbym go naprawić montując najlepiej nowe płytki ale z tym będzie pewnie problem, dlatego mam pytanie czy da rade uruchomić ten wzmacniacz bez tej elektroniki na wejściu? jak tak to jak? Jeśli nie to prosił bym o wyraźny schemat lub oraz zdjęcia płytek po obu stronach może uda mi się odbudować układ. Pozdrawiam.

Witam.
    Znalazłem w sieci Service Manual. Jakość nie jest może najlepsza, ale myślę ,że uda ci się coś odczytać.

Prześle ci ją w załączniku.
  • Poziom 15  
    Dzięki za pomoc. Miałem już ten manuał, niestety nie wszystkie elementy sa czytelne.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Które elementy masz nieczytelne? Możesz je wskazać.
  • Poziom 15  
    Udało mi się doczytać schemat. Juz wiem ze uszkodzony mam układ IG-04080

Potrafi ktoś podać symbole oraz wartości elementów:
    Yamaha A-960 - Układ zasilania transformatora po stronie pierwotnej
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Też tak sądzę jak kolega Piotrek Majstersztyk. Ciężko będzie ci dobrać jakiekolwiek elementy.
  • Poziom 15  
    Dzięki. Szkoda sprzętu z wylutem również będzie ciężko.
  • Poziom 31  
    A czy ten układ to nie jest triak zrobiony na piechotę?
  • Poziom 15  
    Zgadza się jest to triak ale podobno "specjalny"