Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odświeżenie komputera stacjonarnego

kar231 29 Paź 2014 00:15 822 9
  • #1 29 Paź 2014 00:15
    kar231
    Poziom 2  

Witam,

od 2006 posiadamkomputer stacjonarny firmy NTT, model ZKH-302AX-H05. Dokładna konfiguracja:
    - płyta główna ASUS P5VDC-TVM
    - Procesor Intel Celeron D351 Prescott 3, 2 GHz
    - pamięć RAM 2 GB Kingston
    - grafika RADEON 9250AGP 8x
    - karta graficzna oraz sieciowe - zintegrowane
    - nagrywarka DVD+/-RW SAMSUNG TSSTcorp SH-S182D
    - Zasilacz Mode com FEEL 300-ATX

Wgrany jest system operacyjny XP Home.

Co prawda korzystam głównie z rocznego laptopa, niemniej dośc regularnie korzystam również ze stacjonarnego komputera. Potrzebuję go głównie do pracy biurowej, standardowego przeglądania internetu czy e-maila, czasem do obejrzenia filmu.
    Chciałbym zatem nieco zmodyfikować komputer stacjonarny. Na pewno trzeba wymienić zasilacz (czytałem o nim bardzo niepochlebne opinie) oraz grafikę, myślę też nad wymianą procesora (płyta obsłuży, wg specyfikacji, maksymalnie Pentium D)

I tutaj zwracam się do szanownych Forumowiczów przede wszystkim z pytaniem: czy warto, a jeśli tak, to proszę o każdą radę. W kwestiach sprzętowych jestem prawdę mówiąc laikiem i nie chcę ryzykować spalenia komputera wskutek swoich nieudanych eksperymentów, dlatego też zdaję się całkowicie na Wasze sugestię.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 9
  • #2 29 Paź 2014 01:28
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. Nie warto. Pentium D będzie szybszy do Celerona, ale w dzisiejszych czasach ledwo nadaje się do komfortowego przeglądania najeżonych dynamiczną zawartością stron internetowych. Do tego karta AGP również nie będzie powalać wydajnością. Ta platforma ma ponad 10 lat, czas na nieco grubszą zmianę, jeśli to ma mieć sens.

0
  • #3 29 Paź 2014 10:40
    bolekis
    Poziom 34  

Znajdź poleasingowy komputer z procesorem Core 2 Duo w obudowie jaka ci pasuje.
    W zależności od złączy, może będziesz mógł do niego przelożyć posiadany dysk, napęd optyczny a może i pamięć.

0
  • #4 26 Lis 2014 15:03
    kar231
    Poziom 2  

Pięknie dziękuję za radę, zgodnie z Waszymi zaleceniami zaopatrzyłem się w komputer poleasingowy DELL Optiplex 380.

I tutaj będę miał kolejną prośbę - w komputerze przeze mnie zakupionym znajduje się tylko zintegrowana karta graficzna. Rozważam jednak dokupienie karty graficznej (płyta obsługuje PCI-Ex16). Chciałem spytac, jakie są Wasze propozycje, żeby kupić dostosowany do komputera sprzęt w dobrej cenie?

Specyfikacja:
    PROCESOR: Intel Pentium Dual - Core E6500
    RAM: 3GB DDR3(PC1066)
    GRAFIKA: Zintegrowana - INTEL G41 Express Chipset
    KARTA SIECIOWA: Broadcom NetLink Gigabit Internet
    DŹWIĘK: Zintegrowana - Realtek
    HDD: 2x160 GB SATA (WDC oraz SAMSUNG)
    Nagrywarka DVD SATA

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

0
  • #5 26 Lis 2014 15:07
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

kar231 napisał:
    DELL Optiplex 380

Który ? Tzn. w jakiej obudowie ?

0
  • #6 26 Lis 2014 15:17
    kar231
    Poziom 2  

Obudowa typu Tower

0
  • #7 26 Lis 2014 15:46
    kazo.m
    Poziom 15  

Do tego procesora starczy HD4850 lub HD4870
    Ale możliwe, że będziesz musiał zaopatrzyć się w przejściówki typu Molex-8pin, aby
    je zasilić.

Nie podałeś modelu zasilacza.

0
  • #8 26 Lis 2014 15:55
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Tam na 99,9% jest zasilacz "made in Dell".

0
  • #9 27 Lis 2014 12:13
    bolekis
    Poziom 34  

W MT są zasilacze 255W z max. 16A na linii 12V więc nie zaszalejemy.
    Czy ta karta ma być do "pracy biurowej, standardowego przeglądania internetu czy e-maila, czasem do obejrzenia filmu" czy zaczynamy myśleć o jakichś grach?

0
  • #10 27 Lis 2014 20:13
    kar231
    Poziom 2  

Zasilacz firmowy Della, jak napisał Kolega wcześniej. Jednak przy ewentualnym zakupie karty graficznej myślę nad wmontowaniem Fortron 400W - czytałem o nim bardzo dobre opinie.

Komputer - jak było pisane wczesniej, służy głównie jako archiwum plików, do pracy biurowej i internetu, także do AutoCADa 2008 (działa płynnie). Jednak korci mnie, żeby sobie zainstalować kilka gier. Zastanawiam sie także nad nowszym A-CADem, który ma już trochę większe wymagania względem grafiki od wersji sprzed 6 lat.

Pozdrawiam serdecznie

0
  Szukaj w 5mln produktów