Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo fh12 - Kalibracja sprzęgła

HADŻI 29 Paź 2014 06:08 2547 8
  • #1 29 Paź 2014 06:08
    HADŻI
    Poziom 19  

Skrzynia VT2412B z siłownikiem sprzęgła montowanym na zewnątrz.
    Czy konieczna jest kalibracja po wymianie sprzęgła?
    Dodam, że tarcza nie była zużyta, uszkodzone były sprężynki oraz łożysko wahliwe widełek.
    Czy sterownik będzie pamiętał stare wartości?
    Czy może mieć to wpływ na póżniejszą prace sprzęgła bądż skrzyni?

1 8
  • Pomocny post
    #2 30 Paź 2014 00:28
    elektryk502
    Poziom 13  

Tak kalibracja jest konieczna po wymianie, auto bez kalibracji może szarpać, lub ślizgać na sprzęgle, nowe sprzęgło bez kalibracji może się szybciej zużyć. Więc lepiej podjechać do serwisu i skalibrować. Wątpię by ktoś to zrobił poza serwisem, wartość sprzęgła zapisywana jest na serwerach volvo.

0
  • Pomocny post
    #3 30 Paź 2014 11:05
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

elektryk502 napisał:
    Wątpię by ktoś to zrobił poza serwisem, wartość sprzęgła zapisywana jest na serwerach volvo.
    Texa lub JalTest a nawet Delphi, Autocom zrobi to i bez danych serwera.

0
  • #4 30 Paź 2014 17:41
    TomasAGC
    Poziom 16  

serwisantscani1 jak to wygląda da rade np skalibrować sprzęgło w ishifcie albo TGA takim Autocomem do ciężarówek bo ceny są całkiem całkiem tych urządzeń.

0
  • #5 30 Paź 2014 18:04
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

Osobiście działam interfejsem Texa ale widziałem że Autocom czy Delphi również to robi i prawidłowo. Jeden mankament wiele wersji tego jest nawet spotkałem Delphi na PCB Autocom-a. Większość nie łączy się wieloma systemami .... Chybił trafił lub VCI do naprawy.

0
  • #6 30 Paź 2014 18:08
    TomasAGC
    Poziom 16  

To podpowiedz którego wybrać bo ich tam sporo różnych jest.

0
  • #7 30 Paź 2014 20:45
    JossRoss
    Poziom 15  

Najlepiej to robi vcads, wszystkie trzy kalibracji, dwie po sprzęgłu i jedna po skrzyni biegów, tylko wtedy można być pewnym wyniku.

0
  • #8 01 Lis 2014 09:58
    HADŻI
    Poziom 19  

Dziękuję za pomoc ,kalibracje zrobiłem za pomocą jaltesta parametry po kalibracji x1 37 x2 37 y 0 czy to prawidłowo?Sprzęgło pracuje płynnie bez szarpania .

0
  • #9 01 Lis 2014 11:55
    pitool
    Poziom 30  

TomasAGC napisał:
    serwisantscani1 jak to wygląda da rade np skalibrować sprzęgło w ishifcie albo TGA takim Autocomem do ciężarówek bo ceny są całkiem całkiem tych urządzeń.

Da radę autocomem.Robiłem TGXa i FH AT2412C.

2