Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 1.4 16v 1998r gaśnie co to moze być za przyczyna

cialko94 29 Paź 2014 09:37 1389 4
  • #1 29 Paź 2014 09:37
    cialko94
    Poziom 2  

Witam wszystkich, posiadam Golfa 4 1.4 16V 1998 r , problem polega na tym, że podczas jazdy gaśnie mi samochód czasami po przejechaniu 20km po zaparkowaniu i odpaleniu od nowa gaśnie po dodaniu gazu obroty się podwyższa i spadają do zera, czasami w czasie jazdy na luzie też to samo się dzieje gaśnie. Proszę o podpowiedz byłem u mechanika i podłączał pod komputer to okazało się ze do wymiany przepustnica i czujnik wałka rozrządu.

• #2 29 Paź 2014 10:02
    ciuqu
    Poziom 33  

To mechanik Ci już wszystko powiedział, zacznij od czujnika wałka. Sprawdź czy nie jest czasem luźny.

Jakie dokładnie błędy odnotował mechanik?

• #3 29 Paź 2014 16:19
    cialko94
    Poziom 2  

Zapomniałem zapisać te błedy bo spieszyłem sie do pracy tylko co mi mówił ze bład czujnika wałka i coś w przepustnicy mówił ze mozna wyczyścić ale lepiej druga przepustnice.Jutro jeszcze podjade do kolegi i sprawdzi błedy wtedy zobacze.Ile jest tych czujników wałka bo na internecie widze ze jest u góry nad pokrywą i gdzieś z tyłu koło skrzyni ?

• #4 30 Paź 2014 07:57
    ciuqu
    Poziom 33  

Na głowicy jest czujnik wałka rozrządu, przy skrzyni jest czujnik wału, oba powodują takie objawy.

Jak będziesz miał pełny opis błędu to będzie można coś wnioskować.

• #5 30 Paź 2014 10:56
    cialko94
    Poziom 2  

Wróciłem od elektryka sprawdzał mi komputerowo i wyszło " nastawnik przepustnicy v60 kod bładu 00282.Czujnika wałka już nie pokazało wcześniejszy mechanik to skasował.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME