Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Sony STR-DE485E i subwoofer

kuba3p 29 Paź 2014 10:58 2232 18
  • #1 29 Paź 2014 10:58
    kuba3p
    Poziom 7  

Witam.

Czytałem dużo tematów ale nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc. Posiadam amplituner Sony STR-DE485E oraz subwoofer pasywny I.Q, model SL 5001 (150W 100W RMS 4-8 Ohm).

Żeby móc podłączyć go pod amplituner musiałem przerobić go na aktywny więc kupiłem wzmacniacz Mivoc AM80.

Po podłączeniu wszystkiego subwoofer strasznie cicho gra. Gdy podkręcę troche wzmacniacz membrana zaczyna dosyć mocno skakać aż w końcu zaczyna charczeć a subwoofer mimo tego i tak cicho gra. Próbowałem już wielu ustawień w amplitunerze i nic. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Proszę o pomoc.

0 18
  • #2 29 Paź 2014 21:34
    Artur k.
    Admin grupy audio

Spowodowane może być wszystkim, przede wszystkim błędnymi połączeniami. Ponieważ tutaj błędne może być zarówno połączenie pomiędzy wzmacniaczem a głośnikiem subwoofera albo pomiędzy wzmacniaczem subwoofera, a amplitunerem - nie da się jednoznacznie powiedzieć o co chodzi. Żeby wykluczyć amplituner, najprościej byłoby podłączyć subwoofer pod wyjścia głośnikowe amplitunera (wzmacniacz do subwoofera ma stosowne wejścia).

0
  • #3 30 Paź 2014 23:01
    kuba3p
    Poziom 7  

Dziś podłączyłem wszystko od nowa trochę pogrzebałem w ustawieniach postawiłem subwoofer w kącie i jako tako gra lecz nie jestem zadowolony. Zastanawiam się czy opłaca się wyrzucić obecny głośnik a wstawić coś mocniejszego w te same pudło. Dodam, że jest to subwoofer zamknięty i jeśli wymieniałbym głośnik to chciałbym wstawić bass reflex. Wymiary subwoofera 42x32x32cm. Jak myślicie opłaca się?

0
  • #4 31 Paź 2014 08:03
    Artur k.
    Admin grupy audio

Nie ma sensu, bo obudowa jest zaprojektowana pod konkretny głośnik. Jeśli chcesz wymienić głośnik, to musisz wymienić również obudowę. Zrobienie BR nie polega na wycięciu otworu w obudowie - otwór musi mieć odpowiednie wymiary.

0
  • #5 31 Paź 2014 11:27
    kuba3p
    Poziom 7  

Więc będę musiał tak zrobić. Jaki głośnik byście mi polecili do tego wzmacniacza?

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Czy lepiej kupić jakiś mocniejszy używany subwoofer pasywny?

0
  • #6 31 Paź 2014 18:18
    Artur k.
    Admin grupy audio

Najtaniej byłoby kupić używany subwoofer aktywny.

0
  • #7 07 Lis 2014 20:38
    kuba3p
    Poziom 7  

Jak kupię sobie subwoofer aktywny to ten wzmacniacz wraz z subwooferem chciałbym wrzucić do samochodu i chciałbym zapytać co zrobić aby wzmacniacz pasował do instalacji w samochodzie?

0
  • #8 07 Lis 2014 20:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kuba3p napisał:
    chciałbym wrzucić do samochodu i chciałbym zapytać co zrobić aby wzmacniacz pasował do instalacji w samochodzie?

Ludzie krowy, owce wożą w aucie, więc to też może być ;) .
    Tylko, gdzie to włożysz i co ze sterowaniem tym wszystkim?.
    Co potrzebne - przetwornica napięcia z 12/220 V i mocy co najmniej 500 W.
    Tylko zapomnij o pomyśle, że przez gniazdko zapalniczki podasz napięcie na "takie bydle".

0
  • #9 08 Lis 2014 00:16
    Artur k.
    Admin grupy audio

kuba3p napisał:
    co zrobić aby wzmacniacz pasował do instalacji w samochodzie?

Można np.:
    KOCUREK1970 napisał:
    Co potrzebne - przetwornica napięcia z 12/220 V i mocy co najmniej 500 W.

Ale to jest pomysł na zasadzie "majtki przez głowę". Większość przetwornic nie daje na wyjściu napięcia sinusoidalnego tylko prostokątne, a takie niespecjalnie jest lubiane przez transformatory. Należałoby zatem zainwestować w porządną przetwornicę, a tanie one nie są.. Za cenę takiej przetwornicy dałoby się kupić gotowy subwoofer samochodowy...

0
  • #10 08 Lis 2014 07:26
    kuba3p
    Poziom 7  

Więc chyba dam sobie spokój :D

Dodano po 3 [minuty]:

A gdybym załatwił sobie wzmacniacz do subwoofera samochodowego?

0
  • #11 08 Lis 2014 15:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kuba3p napisał:
    A gdybym załatwił sobie wzmacniacz do subwoofera samochodowego?

A dokładnie, co masz na myśli?.

0
  • #12 09 Lis 2014 01:57
    Artur k.
    Admin grupy audio

Pewnie to by za wszelką cenę znaleźć zastosowanie dla subwoofera od kina domowego.

A nie lepiej po prostu sprzedać?

0
  • #13 09 Lis 2014 13:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Artur k.
    Też tak myślę.
    Sprzęt "domowy", do zastosowania w aucie - zły pomysł.
    - ani to gabarytowo nie pasuje do niczego,
    - karkołomne i drogie kombinacje, by to wspólnie zgrać "do kupy",
    - brak możliwości sterowania tym wszystkim itd.

Oczywiście, jak się człowiek uprze (zwłaszcza Polak :) ), to dużym nakładem sił i biletów Narodowego Banku Polskiego ;) , można wszystko zrobić - tylko to już jest przerost formy nad treścią, a efekt może być mizerny.

0
  • #14 09 Lis 2014 13:39
    Artur k.
    Admin grupy audio

Mnie tego tłumaczyć nie musisz, ja bym od razu sprzedał pasywny subwoofer i kupił aktywny. Ale Kolega autor wybrał inną drogę, zamiast od razu zapytać co zrobić - zrobił, wydał pieniądze na wzmacniacz panelowy żeby się przekonać że dalej nic z tego.

0
  • #15 09 Lis 2014 13:44
    intenso
    Poziom 38  

Artur k. napisał:
    Mnie tego tłumaczyć nie musisz, ja bym od razu sprzedał pasywny subwoofer i kupił aktywny. Ale Kolega autor wybrał inną drogę, zamiast od razu zapytać co zrobić - zrobił, wydał pieniądze na wzmacniacz panelowy żeby się przekonać że dalej nic z tego.

I na dodatek dalej chce w to brnąć, mimo tego że już wywalił pieniądze w błoto.
    Kombinacje na siłę i bez sensu.

0
  • #16 11 Lis 2014 14:54
    kuba3p
    Poziom 7  

Wy mi pieniędzy na to nie dajecie i nie obchodzi mnie wasze zdanie :) myślałem, że mogę liczyć na pomoc ale chyba się przeliczyłem :)

0
  • #17 11 Lis 2014 14:56
    Artur k.
    Admin grupy audio

Skoro nie obchodzi Cię nasze zdanie, to po co założyłeś temat na forum? Czegoś tu nie rozumiem.

0
  • #18 11 Lis 2014 14:58
    intenso
    Poziom 38  

Jak jesteś mądrzejszy od książki to czego tu szukasz??

0
  • #19 11 Lis 2014 18:20
    Pablo1964
    Moderator

kuba3p napisał:
    Wy mi pieniędzy na to nie dajecie i nie obchodzi mnie wasze zdanie

W takim razie temat należy uznać za wyczerpany. Zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo