Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium 440 - Grzeje sie przy obciążeniu i wyrzuca wode

29 Paź 2014 14:04 2940 7
  • Poziom 2  
    Witam.Mam problem z renault premium 440 dxi z 2005 roku BEZ RETARDERA.Auto zakupione 2 miesiace temu i od samego poczatku mam z nim problem.Auto po plaskim nawet z obciazeniem nie wzbudza zastrzezen,ma moc i male spalanie.Problemy dopiero zaczynaja sie gdy jest jakas wieksza gorka,auto zaladowane,lub mocne przyspieszanie.temperatura idzie do gory,ogrzewanie ginie i wyrzuca wode przez zbiorniczek wyrownawczy.
    Wymieniony byl termostat,korek od zbiorniczka,cienkie przewody od chlodnicy,chodnica rozbierana,okazala sie czysta bez kamienia itp,popma wody wyciagnieta byla-jak nowa,pasek w dobra strone zalozony tzn gladka strona do kola pompy wody,zrobiona glowiczka sprezarki,tzn planowana i nowe uszcelki i zaworki,robiony test wentylatora,wymieniane szklanki od pompowtryskami,regulacja zaworow,sprawdzony hamulec gorskidziala prawidlowo.
    Podobo uszczelke pod glowica i glowice bardzo ciezko wykonczyc w tych autach,tym bardziej ze te obiawy wystepuja tylko pod obciazeniem wiec raczej uszczelka odpada.
    Automimo ze nie ma retardera to posiada chlodzenie oleju woda w skrzyni begow-podobno rzadko stosowane ale pisze o tym na wszelki wypadek.
    Na komputerze zadnych bledow nie ma z wyjatkiem chwilowych,5-10 sekundowych przegrzan tzn max 107 stopni celcjusza
    Moze ktos mial podobny przypadek,moze wie gdzie szukac,amoze auto ma jakies dodatkowe odpowietrzniki ktorych nie umialem namierzyc i uklad jest dobrze nieodpowietrzony(od chlodnicy odpowietrznik drozny),nie wiem w co rece wlozyc,a auto moge oddac jedynie poprzez droge sadowa,wiec musze naprawic.
    pozdrawiam i prosze o pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Chodź ciężko wykończyć uszczelkę pod głowicą to nie znaczy że się nie da.Przedmuch może być niewielki i na wolnych obrotach nic się nie dzieje ,ale jak dostanie kopa maże ćwiachać do wody .
    Może warto się na tym z koncentrować?
  • Poziom 15  
    A jak jest sprężarka chłodzona?
  • Poziom 2  
    sprezarka jest woda chlodzona,dla pewnosci wymieniw jeszcze sprezarke na druga
    RENO-MAX,niestety do Cebie mam daleko ale jak nic nie wskuram to usmiechne sie do Ciebie napewno bo koncza mi sie pomysly i cierpliwosc.
    Biore pod uwage uszczelke pod glowica,tylko ze taka impreza kosztuje ok 5000pln.a jesli bedzie zdjeta glowica i sie okaze ze tam wszystko w pozadku to bede w punkcie wyjscia i biedniejszy o zrobienie uszczelki pod glowica bez sensu.
  • Poziom 2  
    bylem w renowce na takim tescie,podobno nie daje 100% pewnosci ale nie wykazalo dwutlenku wegla