Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hardware - Zmiana rozdzielczości windows 7

29 Paź 2014 14:06 2598 5
  • Poziom 8  
    Witam, mam lekki problem.
    Ostatnio zepsuł mi się mój monitor LG 17 cali panoramiczny, gniazdo zasilania padło.
    Pożyczyłem od znajomego monitor, również płaski, ale nie panoramiczny, starszy model, podłączyłem go i działał normalnie.
    Problem pojawił się wówczas, kiedy zmieniłem rozdzielczość na większą, wtedy po restarcie komputera, monitor nie chcę działać - w momencie kiedy powinien pojawić się pulpit pojawia się czarny ekran i kwadracik na środku "no support " i dodam, że do tego momentu ekran startowy i ładowanie systemu Windows było normalnie widoczne.
    Dodam jeszcze że tryb awaryjny działa normalnie, wyczytałem że mój nowy monitor jest nieco starszy i nie obsługuje ustawionej przeze mnie rozdzielczości.
    Próbowałem znaleźć rozwiązanie problemu już to mi powiedzieli żebym podłączył na chwile inny monitor, zmienił na nim rozdzielczość i podłączył tamtego z powrotem, tylko problem jest taki, że nie posiadam już 3 monitora i nie ma nikogo, kto by mi go pożyczył, przywracanie systemu też nie dało dodatniego efektu.

Moje pytanie brzmi, czy z trybu awaryjnego, albo z BIOS'a da się zmienić rozdzielczość czy częstotliwość odświeżania pracy monitora w normalnym trybie pracy komputera? Proszę o szybką odpowiedź, będę śledził temat . Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zamiast trybu awaryjnego wybierz "Włącz tryb VGA". Na pulpicie zmień z powrotem na właściwą rozdzielczość.

Hardware - Zmiana rozdzielczości windows 7

Dodano po 1 [minuty]:

n-gave14 napisał:
    przywracanie systemu też nie dało dodatniego efektu.

Warto wiedzieć.
  • Poziom 8  
    A jak Ci powiem że nie mam tego trybu? Mam tylko awaryjny, awaryjny z obsługą sieci, z wierszem poleceń i tryb normalny, jak wejść w ten tryb?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    W trybie awaryjnym odinstaluj karte graficzna, wtedy system powinien sie uruchomic.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To "niespodziąka".
    W trybie awaryjnym w uruchom wpisz regedit.
    Zapasową kopię rejestru zapisz na D: (Plik->Eksportuj).
    Wyszukaj:
    HKEY_CURRENT_CONFIG--->System--->CurrentControlSet--->Control--->VIDEO--->
    rozwijaj dopóki nie znajdziesz folderu
    Monitor
    lub
    Mon00(coś).
    zlokalizuj klucze ze złą za wysoką rozdzielczością i zmień na:
    DefaultSetting.XResolution REG_DWORD 0x00000320 (800)
    DefaultSetting.YResolution REG_DWORD 0x00000258 (600)
    i wpisz tak jak wyżej
    w X 320
    w Y 258.
    Zamknij regedit i zresetuj windows.

Dodano po 58 [sekundy]:

Kolobos napisał:
    W trybie awaryjnym odinstaluj karte graficzna, wtedy system powinien sie uruchomic.

Jasne, uruchomi się, a po ponownej instalacji sterownika problem powróci.
    Podałem jak wyedytować rejestr i tego uniknąć... ;)
  • Poziom 8  
    Wpisałem w uruchom msconfig.exe, zakładka rozruch i podstawowy tryb wideo :) Ale nakierowałeś mnie, dziękuje :)