Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kocioł kondensacyjny 1f. dom 240m

Bass_Jack 29 Paź 2014 18:49 1539 1
  • #1 29 Paź 2014 18:49
    Bass_Jack
    Poziom 1  

Witam serdecznie!
    Mam już totalny mętlik w głowie dlatego prosiłbym szanownych forumowiczów o radę jaki kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny wybrać.

Do ogrzania:
    Dom narożny w zabudowie starego rynku, 3 piętra po ok. 80 m każde, 240 m w sumie.
    Dwie ściany narożne nieocieplone (planowana termomodernizacja), pozostałe dwie przyklejone do grzejących sąsiadów. Okna z PCV dwuszybowe, okna dachowe Velux droższa seria z lepszym współczynnikiem cieplnym

Parter usługówka - grzejniki aluminiowe
    1 piętro mieszkalne - grzejniki żeliwne + aluminiowe
    Poddasze mieszkalne - ocieplone, grzejniki aluminiowe

Ogólnie nie ma problemu z grzaniem, centrum jest ciepłe, problemem jest stary piec węglowy, który nie trzyma temperatury w związku z czym poddasze na którym mieszkam szybko się nagrzewa kiedy piec gna do 70-80 stopni, ale potem temperatura szybko spada do 30 i jak jest mróz to po kilku godzinach szybko się wychładza. Dodatkowo pojawił się mały Filipek i zależy nam na utrzymaniu stałej, komfortowej temperatury 21 stopni nie mówiąc już o tym, że nie ma kto biegać co chwilę do pieca. Dodatkowo miasto stopniowo narzuca obowiązek rezygnowania z węgla stąd decyzja o gazie.

Budżet 10 tys zł max.
    W tym zakup kotła, sterowniki pokojowy i pogodowy, wymiennik, wkład do komina ok. 10m + robocizna

Kocioł jednofunkcyjny gdyż na każdym piętrze bojlery są przy łazienkach i nie chcemy tej instalacji zmieniać ze względu na duże odległości - kocioł miałby być zamontowany w piwnicy.
    Starszyzna plemienna chce zachować piec węglowy wobec tego chciałbym zostać przy otwartym obiegu w grzejnikach a piec gazowy podłączyć poprzez wymiennik.
    Sterowanie temperaturą z poziomu poddasza (może być problem z kablami więc coś bezprzewodowego było by super) + czujnik pogodowy zewnętrzny

I zostaje kwestia kotła - mam kilka propozycji ale proszę się nimi nie sugerować i podawać własne typy:

1. Vaillant ecoTEC plus VC 246 26,5 kW
    mój numer jeden ze względu na to, że mój brat ma kocioł tej firmy i jest bardzo zadowolony, serwis też nie jest problemem, minusy to ceny, sam kocioł pół biedy ale sterowanie kosmicznie drogie

2. Termet Ecocondens-25 GOLD 25 kW
    znalazł się tutaj przez pewnego montażystę, który bardzo mi go zachwalał, drugi natomiast odradzał tą firmę, generalnie to nowy kocioł i nie ma żadnych opinii czekam na sugestie

3. Beretta Exclusive Green He 25 R.S.I. 25 kW
    ten kocioł znalazłem tu na forum ale kompletnie nie znam tej firmy, nie wiem jak z serwisem, natomiast jego parametry są bardzo obiecujące i cena zbliżona do Vaillanta, wydaje mi się, że jest nawet lepszy od ecoTeca, ale znów nie wiem jak z serwisem

Mam nadzieję, że podałem wszelkie niezbędne informacje, w razie czego szybko uzupełnię braki.

Będę wdzięczny za sugestie! Zwłaszcza osób, które mają z tymi piecami do czynienia czyli serwisantów, monterów :)

Pozdrawiam!
    Jacek D.

1 1
  • #2 29 Paź 2014 19:21
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Polecam Junkersa Comforta ZSBR28-3A, dobrze się sprawdza na dużych zładach, wydłużona żywotność wymiennika, łatwy do konserwacji, mała awaryjność...

0
  Szukaj w 5mln produktów