Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa b 1.2 - Corsa b1.2 wyciek z chłodnicy

29 Paź 2014 20:15 5703 11
 • Poziom 26  
  Witam mam pytanie do czego służą elementy zaznaczone na zdjęciu.Są to tylko elementy ''mocowania'' chłodnicy? .Ostatnio zauważyłem że płynu troszkę ubyło więc postanowiłem zagrzać auto dolać płyn i odpowietrzyć układ wtedy moim oczom okazała się para lecz nie z wydechu(niska temperatura i dużą wilgotność powietrza)
  Lecz gdzieś w okolicy chłodnicy na drugi dzień zajrzałem i w miejscach zaznaczonych na zdjęciu skrapla się woda.Jeśli to tylko elementy mocowania obejrzę dokładnie poszukam pęknięcia i zakleję jak się uda będzie dobrze jeśli nie wymienię chłodnicę.Słyszałem o różnych specyfikach które wlewa się do układu chłodzenia ale słyszałem też ich złą renomę także to odpada opel corsa b 1.2 - Corsa b1.2 wyciek z chłodnicy
 • Poziom 33  
  To są elementy mocujące chłodnicę, wkłada się je w takie gumowe poduszki tłumiące drgania.
  Do chłodnicy niczego nie dolewaj by zapchasz cały układ chłodzenia i dopiero będą jaja.
  Co do klejenia to mam na ten temat negatywne zdanie, wyobraź sobie że rozszczelni ci się chłodnica i zanim Ty sprawdzisz poziom cieczy chłodzącej to ugotujesz silnik. A nowa chłodnica to wydatek niewiele ponad 100zł.
 • Poziom 39  
  Elementy montażowe, najczęściej w ich obrębie pojawiają się uszkodzenia. Niestety, klejenie, jako naprawa nie daje efektu.
 • Poziom 26  
  Ten płyn nie ucieka w ogromnej ilości.nawet nie wiem od kiedy tak się dzieje .Co do wymiany nie zdążę zrobić tego do soboty a w sobotę właśnie auto mi będzie potrzebne.Czytałem wiele postów i ludziom udawało się zakleić z pozytywnym skutkiem.W przyszłym tygodniu auto raczej dostanie nową chłodnicę.
  Z czym wiąże się wymiana chłodnicy?Czy wykręcam starą zakładam nową zalewam i odpowietrzam i gotowe ?Na pewno zrobiłem nią w takim stanie ok 150-200km i będę musiał zrobić drugie tyle :|
 • Poziom 6  
  Jeśli znajdziesz pęknięcia na lamelach to tylko lutowanie cyną, natomiast jeśli pęknięcie będzie na bolcu mocowania to lut twardy {palnik i miedż}.

  Moderowany przez Pawel wawa:

  Proponuję zajrzeć do pierwszego lepszego kalendarza. Mamy rok 2014 i od dobrych nastu lat produkcję aut jednorazowych, z aluminiowo - plastikowymi chłodnicami.

 • Poziom 33  
  galica7 napisał:
  Co do wymiany nie zdążę zrobić tego do soboty a w sobotę właśnie auto mi będzie potrzebne.

  Do uszczelnienia chłodnicy musisz i tak ją wyjąć z samochodu i dodatkowo bawić się w odtłuszczanie miejsca które chcesz kleić itp. więc będzie więcej roboty niż przy samej wymianie na nową.
  galica7 napisał:
  Czytałem wiele postów i ludziom udawało się zakleić z pozytywnym skutkiem.

  Czasem się udaje i trzyma latami, czasami trzyma tydzień a czasami nie trzyma od samego momentu sklejenia. Do sklejenia i tak musisz wypuścić z chodnicy płyn, i miejsce naprawy odtłuścić naprawdę solidnie bo glikol jest bardzo tłusty i nie będzie się to wgl. trzymało.
  galica7 napisał:
  Z czym wiąże się wymiana chłodnicy?Czy wykręcam starą zakładam nową zalewam i odpowietrzam i gotowe ?

  Mniej więcej tak,i przygotuj odpowiednią ilość płynu.
 • Poziom 26  
  Po przejechaniu około 400km nie ubyło nawet grama płynu i z pod samochodu się nie leje :idea: nie mam pojęcia dlaczego ale niech tak zostanie :D
 • Poziom 33  
  A nie ciekło Ci czasami z króćców, bo to że się doszczelniło mi na to wygląda, ale kontroluj dalej bo może znów się rozszczelnić.
 • Poziom 26  
  Alfred wie o co chodzi :D Właśnie z tak wyglądającemu elementowi jak króciec płyn uciekał
  PS.Przynajmniej już wiem jak to się nazywa :idea:
 • Poziom 33  
  Tyle że krucieć to ten element chłodnicy na który zakładasz gumowy wąż a nie to co zaznaczyłeś :P
 • Poziom 26  
  W takim razie coś jest nie tak.Bo elementy które zaznaczyłem wyglądają identycznie i mają ''dziurkę''w środku nimi skraplała się też woda.To zjawisko od dłuższego czasu nie występuje.w miejscach łączenia węży z chłodnicą nie było wycieków