Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husqvarna 40 - olej cieknie spod karteru, brak smarowania łańcucha

pawel8891 29 Paź 2014 20:32 9366 8
  • #1 29 Paź 2014 20:32
    pawel8891
    Poziom 7  

Tak jak w temacie olej cieknie spod metalowej osłony karteru przez co łańcuch nie ma smarowania. Element gumowy który podaje olej z pompki kupiłem nowy podobnie jak metalową osłonkę i dalej to samo. Olej wcale nie idzie kanalikiem tylko rozchodzi się na boki pod osłonką karteru, dodam jeszcze że kanalik jest drożny.

2 8
  • #2 29 Paź 2014 20:52
    1234
    Poziom 23  

Czy prowadnica ma na tym samym poziomie otwór co kanalik w pilarce?

2
  • #3 29 Paź 2014 22:46
    pawel8891
    Poziom 7  

Tak, prowadnicy używam już jakiś czas i do tej pory nie było problemu.

0
  • #4 30 Paź 2014 05:52
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Łańcuch nie jest bardzo naciągnięty, przez co otwór w prowadnicy przesunął się poza kanalik smarowania w karterze?

Pewnie powierzchnia styku w karterze jest wytarta i prowadnica nie dociska tej metalowej osłonki dokładnie na całej powierzchni.
    Wytnij podkładkę z preszpanu lub jakiegoś materiału na uszczelki i włóż pomiędzy karter i osłonkę, nie zapomnij wyciąć otworu na olej, takiego jaki jest w osłonce.

0
  • #5 04 Lis 2014 23:08
    pawel8891
    Poziom 7  

Po zrobieniu uszczelki pojawiło się smarowanie, ale to jeszcze nie to co powinno być. Zauważyłem że guma która przekazuje olej z pompki wyżej delikatnie wystaje nad karter, stara nie wystawała i były identyczne objawy. Jest w tym modelu jakiś odpowietrzenie zbiornika olejowego?

3
  • #6 05 Lis 2014 14:24
    Rycho T

Daj zdjęcie tego coś tam zrobił.

0
  • #7 24 Lis 2014 23:04
    pawel8891
    Poziom 7  

Husqvarna 40 - olej cieknie spod karteru, brak smarowania łańcucha Husqvarna 40 - olej cieknie spod karteru, brak smarowania łańcucha

Jak widać na zdjęciu uszczelka jest mokra nie wiadomo z jakiego powodu. Na tym zdjęciu co wstawiłem uszczelka jest trochę wyszczerbiona tuż przy kanaliku, ale to już poprawiłem.

Edit

Dzisiaj ustawiałem gaźnik i zauważyłem, że olej kapie spod pilarki, nie wiem skąd się tam bierze. Sprawdziłem kanalik w głowicy ale był drożny, otwór w prowadnicy trafia na kanalik w karterze. Niepokoi mnie to kapanie oleju, wystarczy trochę popracować piłą a na drugi dzień jest kałuża pod spodem.

1
  • #8 07 Gru 2014 18:05
    Rycho T

Pewnie ktoś wkręcił zbyt długą śrubkę mocującą uchwyt do karteru i zrobił nim dziurę w zbiorniku oleju.
    Odkręć kabłąk od dołu pilarki i sprawdź.
    Często się to zdarza w tych pilarkach gdy pomyli się śruby.

2
  • #9 10 Gru 2014 11:21
    pawel8891
    Poziom 7  

Problem ze smarowaniem rozwiązany, przyczyną była zużyta pompka olejowa która została wymieniona na nową. Co do wyciekania oleju podczas gdy piła stoi to sprawdziłem wszystkie śruby znajdujące się w okolicy zbiornika oleju i żadna go nie przebiła. Zawsze jak pojawiał się jakiś wyciek to najwięcej oleju było w okolicach tylnej śruby mocującej cylinder od strony prowadnicy co dziwne. Wczoraj trochę nią popracowałem i postawiłem na deseczkach tak żeby lepiej było widać gdzie cieknie, ale jak do tej pory jest sucho. Jak coś się pojawi to dan znać ;)

2