Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestostat- sposób podłączenia

frankpi04 29 Paź 2014 21:07 3288 13
  • #1 29 Paź 2014 21:07
    frankpi04
    Poziom 2  

Witam, zakupiłem presostat FBANG pressure switch 20, i nie za bardzo wiem jak go podłączyć do silnika 3 fazowego. W opisie sprzedawca podaje oto taki sposób podłączenia: sposób połączenia: 1 faza włącznik, 2 faza włącznik, 3 faza bezpośrednio, uziemienie obudowa włącznika. I właśnie moje pytanie dotyczy bezpośredniego podłączenie 3 fazy, jak to ma wyglądać?
    link do zakupionego presostatu:
    presostat-400v-wlacznik-do-kompresor-olejowy-i4717735341

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    ANUBIS

0 13
  • #2 29 Paź 2014 21:40
    ireneusz.strama
    Poziom 5  

Podłącz dokładnie tak jak opisane czyli faza 1 i 2 pod śrubki w presostacie z prawej lub z lewej strony bez znaczenia z drugiej/przeciwnej strony będzie szło na silnik, faza 3 bezpośrednio na silnik. Uziemienie do obudowy jak rozkręcisz presostat to będziesz widział dwie śrubki na krzyżak w podstawie i tam przykręcasz uziemienie wejście i wyjście na silnik. Tą 3 fazę możesz też sobię złączyć w środku presostatu złączką elektryczną.

0
  • #3 29 Paź 2014 21:48
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

To chinczyk mało popularny u nas kolega zdejmie osłonkę z góry i zrobi wyraźne zdjęcie

0
  • #4 29 Paź 2014 21:56
    frankpi04
    Poziom 2  

I takie podłączenie 3 fazy nie uszkodzi silnika? I cz ja dobrze rozumiem, ta 3 faza ciągle by zasilała silnik? nie doprowadziło by to do jego uszkodzenia?

Dodano po 7 [minuty]:

Zdjęcie prestostatu:
    Prestostat- sposób podłączenia

0
  • #5 29 Paź 2014 22:03
    Krzysztof Reszka

Czysty chińczyk na presostacie jednofazowym napisali 400 V i załatwili sprawę . Takie podłączenie nie uszkodzi silnika ale jest niebezpieczne dla obsługi jego . Może się zdarzyć że ktoś przez zapomnienie otworzy do silnika i dotknie przewodów a tam faza stale podana.

0
  • #6 29 Paź 2014 22:11
    frankpi04
    Poziom 2  

Czyli moge użyć takiego podłączenia jakie jest w opisie prestostatu czy bedzie to niebezpieczne?

0
  • #7 29 Paź 2014 22:33
    Krzysztof Reszka

[quote=" czy bedzie to niebezpieczne?[/quote]

Krzysztof Reszka napisał:
    Może się zdarzyć że ktoś przez zapomnienie otworzy do silnika i dotknie przewodów a tam faza stale podana.

Dobra praktyka inżynierska nie przewiduje takich wykonań.

0
  • #8 13 Lip 2015 20:52
    Drasis
    Poziom 2  

Pozdrawiam wszystkich!
    Pierwszy post, nie chcę zakładać nowego wątku, dlatego podłączam się do tego.

Kwestia jak w temacie - podłączenie presostatu.
    Kupiłem zbiornik 10L od chińskiego kompresora Magnum JWA10. Sprzedający zdemontował sprężarkę. Mam zamiar zamontować w tym agregat lodówkowy i zasilać aerograf.

Do zbiornika podłączony jest presostat połączony z reduktorem i zaworem bezpieczeństwa. Jakość elementów i kultura montażu adekwatna do ceny, niestety.
    Presostat to Fenwai FW-20, nie udało mi się znaleźć dokumentacji. Fabryczny kabel sieciowy jest zamontowany jak na zdjęciu, stąd pytanie: czy tak powinno być? Czy przypadkiem P to nie "power" a N "neutral", czyli podłączenie jest niewłaściwe? Styki wyglądają tak samo, czy ma to znaczenie?

Będę wdzięczny za pomoc.

Prestostat- sposób podłączenia Prestostat- sposób podłączenia

0
  • #9 13 Lip 2015 21:50
    Krzysztof Reszka

Zasilanie zapewne jest przez wtyczkę wiec na przewodzie niebieskim może się zdarzyć że będzie faza , i odwrotnie . Można to zamienić by było wizualnie dobrze, ale dla jednofazowego zasilania nie ma to znaczenia. Jeśli zasilanie będzie na stale te kolory mają wtedy znaczenie , normatywnie i dla bezpieczeństwa .

0
  • #10 14 Lip 2015 15:54
    Drasis
    Poziom 2  

Krzysztof Reszka napisał:
    Jeśli zasilanie będzie na stale te kolory mają wtedy znaczenie , normatywnie i dla bezpieczeństwa .

Zasilanie będzie przez wtyczkę, ale mimo to poprawię.
    Dzięki za info.

0
  • #11 14 Lip 2015 16:39
    youda1804
    Poziom 10  

Kolego jakiej mocy jest silnik i ile wynosi obciążenie styku presostatu może lepiej dodać stycznik trojfazowy który wszystkie fazy będzie odcinać a sterowany będzie z presostatu

0
  • #12 14 Lip 2015 18:22
    Drasis
    Poziom 2  

youda1804 napisał:
    może lepiej dodać stycznik trojfazowy

Nie sądzę żeby to było potrzebne. W oryginalnej konstrukcji był silnik 1-fazowy o mocy 650W, jak podaje dystrybutor tego "produktu":
    http://www.spawsc.pl/pl/pneumatyka/sprezarki-stomatologiczne-wyciszone/jwa-10

Ja mam zamiar wstawić sprężarkę lodówkową. Moc takich urządzeń to pewnie 450 do 500W. Nie wiem czy w związku z tym ryzykuję upalanie styków? Czy prąd w obwodzie będzie aż tak duży?
    Zastosowanie sprężarki będzie amatorskie - w modelarstwie, praca może 5-6 h w tygodniu max.

0
  • #13 14 Lip 2015 18:59
    youda1804
    Poziom 10  

Prostuje pytanie kieruje do autora postu który pytał o podłączenie silnika 3f do presostatu. Więc podtrzymuje możliwość użycia stycznika.

0
  • #14 14 Lip 2015 19:42
    2636394
    Użytkownik usunął konto