Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 407 1,6hdi - wentylator chlodnicy

29 Paź 2014 21:31 3291 25
  • Poziom 6  
    Witam, prosze o pomoc moze, ktos mial podobny problem, wentylator czasami zalacz sie przy otwarciu drzwi albo po wlozeniu kluczyka do stacyjki bez przekrecania a po wlaczeniu silnika chodzi na wysokich obrotach. WENTYLATOR JEST NOWY,i pracuje normalnie w innym samochodzie. Wymieniono sterownik silnika, bsm , bsi i wgrano nowy program nadal jest to samo. Wykazuje blad 'BRAK KOMUNIKACJI Z WENTYLATOREM.
  • Poziom 38  
    A czy czasami nie ma tam osobnego sterownika wentylatorów? Wymienialiście i naprawialiście nie to co potrzeba.
  • Poziom 6  
    Witam, ale jest tylko jeden wentylator z 2 stopniami obrotow.
  • Poziom 38  
    Tam jest bardziej skomplikowana sprawa, masz klimę jedno czy dwu strefową?
  • Poziom 6  
    klima jest jednostrefowa.
  • Poziom 38  
    Ten wentylator sterowany jest z dwoch miejsc czyli ecu silnika i sterownika klimy.
  • Poziom 15  
    Sterownik jest na wentylatorze, przekaźnik na wiązce a 2 sygnały lecą do ECU silnika (żądanie i sygnał pętli) reszta to zasilania
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    U Kolegi jest problem z masami w samochodzie. Gdzie? Nie wiem, miernik i szukać spadków napięć.
  • Poziom 6  
    Dziekuje za podpowiedzi, przekaze je mechanikowi.
  • Poziom 6  
    Dziekuje za propozycje, kto wie czy nie skorzystam ale ja mieszkam w woj.lubuskim ale gdybym mial gwarancje usuniecia tej usterki to kto wie.
  • Poziom 6  
    BSM tez byl wymieniany, moj mechanik sie juz poddal i odebralem auto.A jaka pwoinna byc prawidlowa temperatura silnika podczas jazdy bo ja mam 70-75 i przy jakiej powinien wlaczyc sie wentylator. Pozdrawiam Cie serdecznie i dziekuje za odpowiedzi chyba ze jeszcze cos podpowiesz.
  • Poziom 29  
    A w trakcie jazdy nie masz czegoś takiego że wskazówka nagle leci na 130??
    Temperatura powinna być jakieś 80 kilka stopni kwestia jaka jest rzeczywista temperatura płynu
    Może też coś być na rzeczy od klimy ale on-line nie jestem w stanie nic sprawdzić

Dodano po 1 [minuty]:

Chciałem pomóc ale widzę ze chyba nie będę w stanie na odległość
  • Poziom 6  
    Temperatura utrzymuje sie na 70-75, teraz przykrylem troche wlot powietrza i jest okolo 80.Dziekuje ci BIZON 126 ZA DOTYCHCZASOWE PORADY.
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam pytanie. mianowicie czy problem z wentylatorem został rozwiązany ??
    pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Witam, niestety nie, cos tam zrobiono, ze w razie przekroczenia temperatury silnika mam wlaczyc klimatyzacje i uruchomi sie wentylator. Nie jestem zadowolony ale jakos musze z tym narazie zyc. Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    To tak trochę jedno z drugim nie bardzo
    Czujnik temperatury silnika jest tylko jeden [na termostacie] i jeśli masz problemy z dogrzewaniem/przegrzewaniem silnika wymień termostat[ w zestawie jest czujnik]
    Odnosnie włączanie sie wentylatora to raczej szukałbym od strony klimy
  • Poziom 6  
    Witam, faktycznie wymienilem termostat i teraz silnik jest dogrzany i utrzymuje temperature w granicach 90 st. A w czym widzisz ewentualnie problem z klimatyzacja zebym podpowiedzial mechanikowi. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witaj Kolego, w Twoim wypadku wentylator jest elektroniczny sterowny kwadratem z ECU, i Tylko sterownik silnika odpowiada ze jego włączenie. Powiedz proszę czy went. się włącza po odryglowaniu samochodu czy może po otwarciu drzwi. jak coś to daj na PW. Naprawiam francuzy ale z takim przypadkiem się jeszcze nie spotkałem i chętnie zmierzę się On-Line.
    Dobrze było by gdybyś miał odczyt usterek auto-diagnostyki z poziomu PP2000 lub Lexia.
    napisz jaki masz system wtrysku, zakładam że simens sid806 lub wyższy, jeśli tego nie wiesz napisz kod silnika z VIN. Są to 3 znaki w siedemnasto cyfrowej kodzyfikacji. Interesuje nas znak nr. 6, 7, 8,
    np VF3xx9H?xxxxxxxxx
  • Poziom 6  
    Dziekuje za zainteresowanie moim problemem.Bizon 126 gdzie ten czujnik sie znajduje, proponujesz wymienic go i czy moge to zrobic sam.Artur-diag, ja jestem zielony z elektroniki / wentylator zalacza sie 1 moze na 50 otwarc dzwi i podobnie po wlozeniu kluczyka do stacyjki- co to znaczy daj na PW, WIN-VF36D9HZC21241230. Dodam jeszcze, ze zdarza sie jak pracuje klima to po jakims czasie nie funkcjonuje wentylator dmuchawy, nie mozna ustawic przyciskiem temperatury po wylaczeniu silnika po odczekaniu dluzszego czsu znowu wszystko funkcjonuje. Serdecznie pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Szanowni Panowie odpowiedzialem na wasze pytania i co dalej, byc moze znajde mechanika ktory podejmie sie wspolpracy z Wami i za pomoca elektrody pl usuniemy te usterke.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Poszukaj takiego mechanika, co sam naprawi, żadne forum jemu do tego nie będzie potrzebne. napisałem Ci dawno, dawno temu gdzie masz problem.
  • Poziom 6  
    Problem zostal rozwiazany na tyle , ze bez problemu moge jezdzic samochodem. Elektryk rozlaczyl jeden przewod takzewentylator wlacza sie tylko gdy zalaczona jest klimatyzacja. W przypadku podwyzszonej temperatury silnika zalaczm klime i chlodzi sie silnik.