Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wieży do laptopa poprzez kabel AUX

nibiru444 29 Paź 2014 22:20 24246 8
  • #1 29 Paź 2014 22:20
    nibiru444
    Poziom 2  

Witam, mam problem, otóż chce podłączyć laptopa do wieży abym mógł puszczać muzykę z laptopa i zeby byla odtwarzana na wieży, ale gdy podłączam kabel AUX do obu to nic nie działa. Do podłączenia laptopa i wieży używam kabla którego załączam na zdjęciu. W laptopie mam 2 wejścia "jack. Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuje, załączam obrazek.
    PS. Jeśli napisałem w złym temacie to przepraszam :)

4 8
  • #2 29 Paź 2014 22:22
    lukasz5679
    Poziom 12  

Podaj model wieży.

3
  • #3 29 Paź 2014 22:26
    nibiru444
    Poziom 2  

Samsung MM- A25

3
  • #4 30 Paź 2014 03:02
    Polon_us
    Poziom 41  

Coś tu "śmierdzi" w opisie problemu kolegi nibiru444. Kolega twierdzi, że podłączał kabel minijack - minijack do wejścia AUX w wiezy MM-A25.

Problem w tym, że wejście AUX IN ma gniazda RCA (inaczej CINCH). Także kolega nie mógł wetknąć minijack do RCA. Obawiam się, że kolega użył wejścia na słuchawki. Może się nie zepsuło :)

W każdym razie, kolega używa nieodpowiedniego kabla. Potrzebny jest kabel minijack stereo -> 2x CINCH. Taki jak na poniższym zdjęciu:

Minijack do laptopa -wyjście słuchawkowe, a CINCH do wejścia AUX IN w wieży (z tyłu!). Wieżę trzeba przełączyć na te wejście.

4
  • #6 30 Paź 2014 06:28
    Polon_us
    Poziom 41  

nibiru444 napisał:
    otóż chce podłączyć laptopa do wieży abym mógł puszczać muzykę z laptopa i zeby byla odtwarzana na wieży

bart1500 napisał:
    Można też przez przejściowkę wyjść na jedno wejście AUX.

Jaki to ma sens? Tylko jedna kolumna by grała przecież w takim przypadku. Chyba, że coś mi umknęło, to poproszę o rozwinięcie tej sugestii.

2
  • #8 30 Paź 2014 12:14
    nibiru444
    Poziom 2  

Problem już rozwiązany.Mój błąd ponieważ obok wejścia AUX wieży jest "mic vol" i miałem na "0" , i gdy podgłosiłem wszystko zaczęło działać. Z góry przepraszam za kłopot ,temat do zamknięcia.

PS:Dla kolegi który był ciekawy :) , ja chciałem podłączyć wieże do laptopa gdyż chciałem włączyć muzykę na laptopie i żyby była odtważana z głośników w wieży.

2
  • #9 30 Paź 2014 13:06
    Polon_us
    Poziom 41  

nibiru444 napisał:
    Mój błąd ponieważ obok wejścia AUX wieży jest "mic vol" i miałem na "0" , i gdy podgłosiłem wszystko zaczęło działać

To tak po prawdzie, kolega nie użył wejścia AUX umieszczonego na tylniej obudowie wieży, tylko wejście mikrofonowe umieszczone na górnej obudowie wieży.

Trochę nieściśle kolega opisywał swój problem.

bart1500 napisał:
    Przejściowka do kabla, którego zdjęcie wrzuciłeś.

Po co?

1