Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki smartfon do przeglądania internetu za max 600 złotych?

29 Oct 2014 22:49 1629 10
  • Level 9  
    Ma mieć:
    - rozdzielczość co najmniej 400x800 pikseli (jak w Xperia Pro) ale nie matryca PenTile (jak w Motorola Droid 4)
    - dwa rdzenie po 1000 MHz najmniej każdy (jak w Droid 4)
    - więcej jak 512 MB RAM (jak w Droid 4 lub ewentualnie HTC Doubleshot)
    - możliwy root

Mile widziane:
    - slot MiniSIM (jak w Xperia Pro a nie MicroSIM jak Droid4)
    - obsługa HSPA+ i / lub LTE2500/2600
    - przyciski pod ekranem fizyczne (jak w Xperia Pro) nie dotykowe
    - przycisk blokady od góry (jak w Motorola Droid 4 lub Xperia Mini Pro)
    - gniazdo Jack 3,5 mm od góry (jak w Xperia Mini Pro lub Nokia C5-03)
    - slot MicroSD lub wewnętrzna pamięć co najmniej 4 GB
    - możliwość custom romów i kerneli

Samsungi odpadają, tak jak i inne mniej popularne marki. Raczej pokroju LG, Sony i HTC, solidne.
    Nie są to wygórowane wymagania a raczej fanaberie moje trochę, trochę się rozglądałem ale tyle tego jest a wziąć do ręki każdy się nie da, opisy i specyfikacje w necie nie odzwierciedlą wszystkiego.
    Ważne aby się komfortowo przeglądało kilka zakładek na raz i nie ubijało w między czasie wszystkiego w tle, żeby też się wygodnie pisało długie teksty i smsy. Gry i megapiksele są mniej istotne.
    Wolałbym zmieścić się w 500 złotych bo za tyle mogę mieć Droid 4 nówkę a więc jednobryłowe raczej tańsze będą.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 9  
    Koledzy, proszę, jakakolwiek podpowiedź.
    Wstępnie moje typy:
    - Motorola ATRIX
    - LG Optimus True HD LTE P936
    - Motorola RAZR V XT885 - ma to klawisze fizyczne, nie nałożone przez system na ekranie?
    - Motorola RAZR XT910
    To tak mniej więcej okolice o co mi chodzi.
    Nie wiem na co się zdecydować. Dodatkowo dochodzi dostępność w Polsce, trzeba go zakupić, najlepiej mi się wydaje na alledrogo.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 9  
    Póki co użytkuję Droid 4 z nakładką na fabryczny system od Mentora dzięki któremu nawet nie narzekam. Poza nie wszędzie działającą poprawnie klawiaturą fizyczną jest elegancko. Co jest w stanie to przebić?
  • User under supervision
    Proponuje Ci kupic htc one x 32gb nówke za ta cene kupisz jest bardzo fajny i wydajny oraz nokie lumie 720 jak i htc desire 500.
  • Level 10  
    Jeżeli chodzi o nowe telefony to polecam: SAMSUNG GALAXY NEXUS I9250
    a jeżeli o urzywane to : SAMSUNG GALAXY S III
  • Level 12  
    Tomek504 wrote:
    Jeżeli chodzi o nowe telefony to polecam: SAMSUNG GALAXY NEXUS I9250
    a jeżeli o urzywane to : SAMSUNG GALAXY S III

Autor tematu na starcie napisał że samsungi odpadają.

Pytanie tylko czy musi być to telefon na androidzie, czy może być np na Windowsie?

Z telefonów w tym przedziale cenowym przychodzą mi do głowy:
    - LG L9 II
    - Nokia Lumia 720
    - Sony Xperia SP
  • User under supervision
    Witam.Polecam htc one x bądź htc desire 500 osobiście mam te telefony i jestem z nich zadowolony 4rdzeniowy procek daje rade:)
  • Level 9  
    Xperia SP nie ma przycisku blokady od góry, klawisze pod ekranem są widoczne dopiero po podświetleniu ich.
    LG L9 II kuszący, obawiam się tylko o jego rozmiar 4,7" ponieważ trzymając w ręku Droid 4 który ma 4" odczuwam lekką "wielkość".
    Te czterordzeniowe HTC ładne, podobają mi się, choć wydają się być "nieproporcjonalnie zbudowane" jeśli rozumiecie co mam na myśli, 1 GB pamięci przy czterech rdzeniach gdzie dwurdzeniowe tak mają a i jednordzeniowe pewnie by się znalazły...
    Nexus I9250 mimo, że Samsung to nawet mnie zainteresował, kwestia Samsungowej obłości tylko mnie odrzuca, jak młodzieżowe Alcatele OneTouche, taki kartofel.
    Używane wchodzą w grę, byle nie na zasadzie czajenia się na okazję miesiąc aby upolować za 599 zł, raczej kup teraz z nieporysowanym wyświetlaczem.
    Nie widzę się w Windowsie, albo inaczej: Android to Linux co pozwala na pewne ulepszenia nie związane bezpośrednio z Androidem a bez których ciężko mi się odnaleźć, ot chociażby root i plik hosts.
    Ciekawe typy, dziękuję za pomoc. Prosiłbym o jeszcze waszych wypowiedzi.
  • Level 8  
    Witam, również noszę się z podobnym zamiarem i przedstawię propozycję na którą sam poluję.

Za 499 zł jest do kupienia w sieciach x-kom i komputronik nowy Asus Zenfone 4. A450CG-1E168WW
    Propozycja ciekawa, na filmikach z youtube wygląda nieźle.
    Pracuje on na 2 x 1.2 procesorze od Intela i jest wyposażony w układ graficzny PowerVR SGX 544 MP2.
    Sam zastanawiam się czy nie dołożyć dwóch stówek i czy nie skusić sięna 5 calowego Zenfone 5 z prockiem intela 2 x 1.6, lub ze snapdragonem 4-rdzeniowym, bo i takie wydanie też iistnieje. Serwisem bym się nie martwił bo obie firmy dają 2 lata gwarancji.. a kto dziś używa smartfona dłużej niż 2 lata ?
  • Level 9  
    Budżet przekroczony jak i rozmiar urządzenia. Priorytety też masz inne.
    Twój podobny zamiar nijak ma się do moich oczekiwań.
  • Level 9  
    Jak by się miał LG G2 mini tutaj? Użytkownicy się wypowiedzą na jego temat?