Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie CA-10P, ELMES GSM2, ACU-100 ...

Pan Szyszka 29 Paź 2014 22:52 1068 15
  • #1 29 Paź 2014 22:52
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie wytłumaczyć mi jak połączyć ze sobą centralkę CA-10P, powiadomienie ELMES GSM2, manipulator KLED-S CA-10 i kontroler systemu bezprzewodowego ACU-100, czujki bezprzewodowe oraz bezprzewodową syrenę?

Pierwszy raz mam do czynienia z alarmami i zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Najbardziej przydałby mi się schemat podłączenia oraz instrukcje programowania tego wszystkiego tak by to ze sobą działało.

Sam manipulator już podłączyłem ale nie wiem jak zaprogramować centralkę. A na forum wyczytałem, że najlepiej podłączyć wszystko razem i przez program DLOAD10 tego dokonać, niestety sam program mi się nijak nie łączy z centralką.

0 15
  • #2 29 Paź 2014 23:21
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Nie ma czegoś takiego jak instrukcja podłączenia wszystkich urządzeń razem, za to są ogólnodostępne instrukcje poszczególnych urządzeń i od nich proponuję zacząć. .Niestety nie ułatwiłeś sobie zadania stawiając na przestarzałą CA 10 która w dodatku z ACU 100 współpracuje i owszem ale nie jak przystało po magistrali ale po wejściach wyjściach. Jeżeli masz taką możliwość zamień cały ten kram na Integra WRL. a jeżeli nie to dawaj. Proponuję zacząć od tego połączenia z kompem, wykazu posiadanych urządzeń i opisu funkcjonalności jaką chcesz osiągnąć.
    Pozdrawiam

0
  • #3 29 Paź 2014 23:30
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Niestety wymiana nie wchodzi w grę - sprzęt nie jest mój, trzeba to jakoś złożyć w całość i odpalić. Posiadam centralkę CA-10P, manipulator, powiadomienie ELMES GSM2, ACU-100, dwie czujki bezprzewodowe, syrenę bezprzewodową i skrzynkę z transformatorem. I nie bardzo wiem co dalej. Jak już wspomniałem manipulator z centralką działa. Co do reszty to nawet nie wiem jak spiąć to z centralką tak by się komunikowały i zasilały z centralki.

Co chcę osiągnąć:
    - spiąć wszystko możliwie najsensowniej
    - podłączyć bezprzewodowe czujki i syrenę z centralką
    - ustawić powiadomienie sms o włamaniu/sabotażu/czymkolwiek niedobrym

0
  • #4 30 Paź 2014 08:54
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Montujesz ca10 elmesa i acu 100 aby do tego wszystkiego podłaczyć dwa czujniki? To prowokacja?
    To tej pory myślałem że celem montazu systemu alarmowego jest ochrona obiektu ( i o to pytałem) a nie tylko: "sensowne spięcie w całość"

Nie opisałeś szczegółowo na czym stoisz z podłączeniem kompa więc jakoś szczególnie do przodu tematem to nie jesteśmy.

pozdrawiam

0
  • #5 30 Paź 2014 09:41
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Znajomy się buduje i w tej chwili ma tylko garaż ale chce później też założyć czujki na domu.

Na połączeniu z komputerem stanąłem na tym, że DLOAD10 oczekuje na sygnał z centrali i tak sobie stoi. Próbowałem manipulatorem wywołać funcję 112 -> programowanie przez rs ale nic to nie daje. Próbowałem z założoną zworką na kołku reset jak i bez tej zworki.

0
  • #6 30 Paź 2014 10:49
    setup
    Poziom 15  

A czy prawidłowo ustawiłeś port komunikacji centrali z komputerem. W programie Dload 10
    zakładka : Komunikacja >Konfiguracja >Port Com.

0
  • #7 30 Paź 2014 10:52
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Tak. Mam w komputerze tylko jeden port (COM1), ustawiłem sprzętową kontrolę transmisji i próbowałem zmieniać opcje prędkości i parzystości danych ale nic to nie zmienia.

Nie działa mi sposób z wywołaniem funkcji fs112 jak i ten ze zworką z instrukcji instalatora.

0
  • #8 30 Paź 2014 10:54
    xury
    Poziom 38  

A jakiego kabla używasz do połączenia z komputerem?

0
  • #9 30 Paź 2014 10:56
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Kabla z zestawu RJ12 <> RS-232 tak jak to napisano w instrukcji.

0
  • #10 30 Paź 2014 11:03
    xury
    Poziom 38  

A masz rs232 w komputerze czy używasz przejściówki na USB?

0
  • #11 30 Paź 2014 11:06
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Mam RS-232. Specjalnie do tego uruchomiłem starszego kompa co by to móc podłączyć. Ale w tej chwili widzę, że marnie mi idzie z tą centralą.

0
  • #12 30 Paź 2014 11:22
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Pan Szyszka napisał:
    Kabla z zestawu RJ12 <> RS-232 tak jak to napisano w instrukcji.

Co to znaczy "kabel z zestawu"? Nie ma w zestawach kabli, chyba, że system został kupiony jako zabawka na allegro. Swoją drogą, tak jak napisał suworow - to ja dodam tylko, że kolega chyba gorszego zestawienia alarmu już nie mógł kupić. Jeśli jest możliwość to namów go na to, żeby ten sprzęt zamienił, zanim zamontujesz to dziadostwo.

Kabel z zieloną czy żółtą tasiemką?

Pan Szyszka napisał:
    Próbowałem manipulatorem wywołać funcję 112 ->

Najpierw oczywiście wszedłeś w tryb serwisowy?

Pan Szyszka napisał:
    DLOAD10 oczekuje na sygnał z centrali i tak sobie stoi

Po wpisaniu 112#, czy klikasz "Odczyt" w programie Dload10?

0
  • #13 30 Paź 2014 11:29
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Kabel jest biały i brak mu tasiemek.

Tak. Włączam tryb serwisowy i klikam 1 1 2 # i po 10 sekundach wyłącza się transmisja.

Po kliknięciu "Odczyt" wyświetla się komunikat "Centrala alarmowa nie odpowiada"

Z zamianą nie ma opcji w tej chwili - cały zestaw dostał za darmo i próbuję mu to za przysłowiową flaszkę uruchomić.

0
  • #14 30 Paź 2014 11:37
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Rozkręć wtyczkę od kabla (DB9F) i zobacz, czy w środku jest/nie ma elektroniki. W przypadku centrali CA-10 nie powinno być w elektroniki w kablu.

0
  • #15 30 Paź 2014 11:43
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Kabel ma z jednej strony RJ12 (0 elektroniki) i z drugiej wtyczkę RS-232, która po rozebraniu ma podłączonych 5 kabli i nic poza tym. Czyli jest tak jak to w swojej instrukcji opisuje Satel. Sprawdziłem też kabel i wszystkie piny są odpowiednio podłączone.

0
  • #16 31 Paź 2014 14:04
    Pan Szyszka
    Poziom 31  

Update:

Udało mi się połączyć komputer z centralą. Problemem oczywiście był źle zaciśnięty kabel na wtyczce RJ12.

Tylko co dalej?

0
  Szukaj w 5mln produktów