Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodz.zamr.Siemens KG37S7201 - Chłodziarka nie odszrania się

agnieszka420 30 Paź 2014 07:06 750 4
  • #1 30 Paź 2014 07:06
    agnieszka420
    Poziom 6  

Chłodziarka wyłacza się, ale nie odszrania na wysokości dwóch górnych półek.Dolna część nie jest zaszroniona. Zawieźliśmy ją do servisu, pan włożył rejestrator temp. i stwierdził, że temperatura waha się prawidłowo. Podejrzewam, że grzałka rozmrażająca jest zepsuta. Czy można jeszcze coś zrobić, czy kupić nową? Użytkowanie jej wiązało by się z częstym wyłączaniem w celu odszronienia.

0 4
  • #2 04 Lis 2014 21:07
    falo22
    Poziom 25  

O ile takowa grzałka tam jest. W lodówkach cykl rozmrożenia (odszraniania) chłodziarki bez systemu no-frost odbywa się podczas normalnej pracy(przerwy w pracy)
    Zrób foto wnętrza chłodziarki.

Dodano po 1 [minuty]:

Przy czym nie mówie, że takie grzałki nie były stosowane.

0
  • #3 05 Lis 2014 08:57
    agnieszka420
    Poziom 6  

Dziękuję za odpowiedź. Zdjęcia na razie nie mogę zrobić, bo chłodziarka jest w serwisie. Czekają na naszą decyzję, czy z nią coś robić. Wstępna diagnoza to ubytek czynnika chłodzącego. Ja mam złe doświadczenie z diagnozami serwisu - do mojej zmywarki były 4 diagnozy, i dopiero tu na Elektrodzie znalazłam odpowiedź. Moja chłodziarka ma już 17 lat, chociaż wygląda jak nowa. Nie ma systemu no frost.

0
  • #4 05 Lis 2014 12:12
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

agnieszka420 napisał:
    Wstępna diagnoza to ubytek czynnika chłodzącego
    Może to być słuszna diagnoza, sprzęt jest dwusprężarkowy i to że się wyłącza to może być wrażeniem odsłuchowym. Bez zdjęć (oszronienia) niewiele można powiedzieć .

0
  • #5 27 Mar 2016 15:53
    agnieszka420
    Poziom 6  

Ponieważ sprzęt jest już wiekowy, postanowiliśmy w niego nie inwestować i kupić nowy. Dziękuję za współpracę.

0