Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Malware - RegCleanPro i Search Protect - nie mogę odinstalować

Htomas 30 Paź 2014 07:22 1074 3
  • #1 30 Paź 2014 07:22
    Htomas
    Poziom 18  

Przy okazji instalowania jakiegoś programu freeware zainstalowały mi się te 2 niechciane programy. Niestety nie mogę ich się pozbyć. Ani w panelu sterowania "dodaj lub usuń programy" Win XP ich nie widać, ani nie pomagają takie programy jak Spybot, Malwarebytes Anti-Malware, AdwCleaner.
    Jak się pozbyć tego syfu?

0 3
  • #3 31 Paź 2014 08:40
    Htomas
    Poziom 18  

Acorus 20 napisał:
    Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.
    Uruchom FRST i kliknij Scan. Pokaż raport FRST i Addition.

Na razie udało mi się pozbyc tych niechcianych programów
    RegCleanPro dał sie normalnie odinstalować, mylące było okno, które się pojawiło, sugerujące naciskanie jakichs klawiszy lub klikanie OK (tyle że niewidocznego)
    Natomiast SearchProtect schował sie w folderze C:/SubTab. Przeskanowałem Malwarebytes Antimalware i program podał pelno wpisów o SubTab, jednak proponował akcję "ignoruj raz". Ja wybrałem "dodaj wszystko do kwarantanny". potem chciałem ręcznie usunąc folder SubTab, ale nastapiła odmowa dostepu. Uruchomiłem więc Windows w trybie awaryjnym i wtedy nie było juz folderu SubTab, ale za to jakiś C:/Avenger gdzie schował się ScanTool. Folder ten dał się na szczęście skasować. Potem jeszcze naprawiłem rejestr za pomocą RegCleaner (tego normalnego) i na razie jest OK, oba niechciane programiki znikneły

0
  • #4 31 Paź 2014 09:08
    Acorus 20
    Spec od komputerów

A gdzie logi?

0
  Szukaj w 5mln produktów