Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS 1118 MFP - niepowtarzalne marginesy?

pdi90 30 Oct 2014 08:34 1197 4
 • #1
  pdi90
  Level 9  
  Witajcie. Mam problem z Kyocera FS 1118 MFP. Otóż w trakcie drukowania z dolnej tacy drukarka nie pobiera za każdym razem tak samo kartki - lub pobrana tak samo kartka nie jest w ten sam sposób zadrukowana. Odległość zadruku od górnego marginesu jest różna (raz 3 cm, innym razem 0,5cm, a czasem nawet ucina tekst). Czy to normalne przy tego typu urządzeniach? Dotychczas eksploatowałem brothery tuszowe i nie miałem z tego typu problemami do czynienia.
 • #2
  PiotrK
  Level 13  
  Wygląda to na problem ze sprzęgłem rejestracji.Musisz zdemontować prawą stronę obudowy i sprawdzić sprzęgło.
 • #3
  m1b
  Level 16  
  Zanim zaczniesz rozkładać to urządzenie sprawdź jak drukuje z podajnika ręcznego, jeżeli również będzie źle to obstawiałbym sprzęgło rejestracji, jeżeli natomiast będzie dobrze to myślę, że masz problem z rolką pobierającą (brudna lub starego typu).
 • #4
  krzys_ka
  Level 24  
  Należy wymienić gąbki elektromagnesów poboru papieru oraz rejestracji. Elektromagnes rejestracji jest pod płytą elektroniki a poboru papieru pod białym plastikiem.
 • #5
  pdi90
  Level 9  
  Z ręcznego podajnika drukuje normalnie. Sprzedam ja w takim razie jako uszkodzona za 150zl. Mam innego Brothera, wiec nie będę się bawił w jej naprawę. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam l.